«Останні події говорять самі за себе, є дуже серйозний зовнішній слід. Є інформація про те, що приведено у бойову готовність російські війська, які перебувають на окупованих територіях в Абхазії і Південній Осетії. Вони (війська – Ред.) підтягнуті до адміністративних кордонів всередині Грузії », – заявив посол.
«У цьому не було ніякої необхідності, тому що влада не збирається проводити які-небудь спеціальні операції ні в тому, ні в іншому регіоні» – наголосив пан Катамадзе.
Він також додав, що грузинська влада вже розіслала офіційні повідомлення про те, що не буде застосовувати силу ні проти окупаційних сил, ні проти де-факто влади Південної Осетії чи Абхазії.
Коментуючи заяву опозиційного лідера Ніно Бурджанадзе про те, що Російська Федерація не має ніякого відношення до організації акцій протесту в Грузії, пан Катамадзе сказав: «На превеликий жаль, факти, які є, свідчать про протилежне».
Як повідомлялось, 22 травня Бурджанадзе оголосила початок революції в Грузії.
Напередодні частина опозиції Грузії на чолі з організацією «Народні збори» дала президенту Михайлу Саакашвілі три дні на те, щоб прийняти рішення про відхід у відставку.
Представники радикальних опозиційних рухів мають намір добиватися виконання ультиматуму у президентській резиденції та інших державних установах.
Водночас, біля будівлі громадського телебачення Грузії, де проходила акція протесту грузинської опозиції, почалися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.
Після цього, Росія висловила «глибоку стурбованість» порушенням прав людини в Грузії У офіційній заяві МЗС РФ наголосило, що «дії режиму Михайла Саакашвілі не можуть розцінюватися інакше, як перешкоджання реалізації населенням і політичними силами країни законних прав на свободу зборів і висловлювання думки».
Російське зовнішньополітичне відомство також висловило надію на те, що «Грузія почне виконувати зобов`язанням у сфері захисту прав людини в повному обсязі».