Росія підняла тариф на імпортні залізничні перевезення вантажів з України

21 Листопада 2016, 13:37

Російська залізниця рішенням свого правління ввела надбавку 13,4% до тарифу на імпортні перевезення вантажів з України. Про це повідомляє ТАСС.

Раішення стосується перевезень вантажів через сухопутні прикордонні переходи Московської і Південно-Східної залізниць (вони межують з Чернігівською, Сумською, і Харківською областями) призначенням на станції Московсько-Курського, Московсько-Рязанського і Московсько-Смоленського регіонів Московської залізниці і Московського регіону Жовтневої залізниці.

Судячи з повідомлення, надбавка не стосується перевезення вантажів через прикордонні переходи Північно-Кавказької залізниці, яка межує з територією, контрольованою бойовиками "ДНР" та "ЛНР".

РЖД з початку 2013 року мають право оперативно вводити надбавку або надавати знижку до базових тарифів, якщо в результаті цих дій економічний ефект для перевізника буде збільшуватися. Термін дії експортних надбавок закінчується в січні 2017 року.

Нагадаємо, що на початку січня 2016 року Росія заборонила прямі транзитні перевезення вантажів з України в Казахстан, а на початку липня 2016 року – і в Киргизстан. Втрати України через проблеми з транзитом товарів через Росію в 2016 році складуть 400 млн доларів.