НОВИНИ

Ринок ЄС почав компенсувати втрати України від закриття ринку РФ – Порошенко

За словами президента, частка ЄС у зовнішній торгівлі України становить 41%.

Президент України Петро Порошенко заявив, що ринок Європейського Союзу потроху починає компенсувати удар по українській економіці, завданий гібридної війною Росії. Про це президент сказав під час заходів, присвячених третій річниці Євромайдану в понеділок у Києві.

"Частка ЄС в нашій зовнішній торгівлі зараз становить 41%, ринок Європейського Союзу потроху починає компенсувати той колосальний удар по нашій українській економіці, по соціальній сфері, за рівнем життя, який заподіяла нам Росія, коли почала війну, і тим, що в рамках гібридної війни закрила доступ українським товарам на свій ринок і блокувала транзит на інші ринки", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, також  1 січня 2016 року набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Документ був підписаний 27 червня 2014 як частина ширшої Угоди про асоціацію, але був відстрочений на рік на прохання Росії для проведення з нею консультацій,  що завершилися у підсумку безрезультатно. ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.

Цього ж дня РФ в односторонньому порядку призупинила дію договору про зону вільної торгівлі між Росією та Україною.

Україна проведе консультації в рамках Світової торгової організації з Росією щодо обмеження транзиту в країни Центральної Азії 10 листопада. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.