Як повідомляється на сайті МЗС, у російському списку фігурують імена громадян, причетних до тортур людей в спецв'язниці в Гуантанамо.
Це – Девід Еддінгтон (David Spears Addington), керівник апарату віце-президента США (2005-2008 рр..), Джон Ю (John Choon Yoo) юридичний радник міністерства юстиції США (2001-2003 рр..), Джеффрі Міллер (Geoffrey D. Miller), командуючий базою ВМС США в Гуантанамо (2002-2003 рр.). , Джеффрі Харбесон (Jeffrey Harbeson), командувач базою ВМС США в Гуантанамо (2010-2012).
У список МЗС також включені особи, причетні до порушень прав і свобод російських громадян за кордоном: Джед Ракофф (Jed Saul Rakoff) – суддя окружного суду південного округу штату Нью-Йорк, Прітіндер Бхарара (Preetinder S. Bharara) – федеральний прокурор південного округу штату Нью-Йорк, Майкл Гарсіа (Michael J. Garcia) – колишній федеральний прокурор південного округу штату Нью-Йорк, заступники федерального прокурора південного округу штату Нью-Йорк (Брендан Макгвайр (Brendan R. McGuire), Анджан Сахні (Anjan S. Sahni), Крістіан Еверделл (Christian R. Everdell), Дженна Дебс (Jenna Minicucci Dabbs), Крістофер Лавін (Christopher L. Lavigne), Майкл Розензафт (Michael Max Rosensaft)), старші спецагенти Агентства з боротьби з наркотиками (Луіс Мільоне (Louis J. Milione), Сем Гайє (Sam Gaye)), спецагенти Агентства з боротьби з наркотиками (Роберт Захарьяшевіч (Robert F. Zachariasiewicz), Дерек Одні (Derek S. Odney)), а також агент ФБР – Грегорі Коулман (Gregory A. Coleman).
"З жалем констатуємо, що американська сторона, дотримуючись положень абсурдного "Закону імені С. Магнітського", оприлюднила імена громадян Росії, проти яких запроваджуються візові та фінансові санкції. Наша принципова оцінка цього недружнього кроку добре відома – під тиском русофобськи налаштованих членів Конгресу США завдано сильний удар по двостороннім відносинам і взаємній довірі", – йдеться в коментарі офіційного представника МЗС РФ Александра Лукашевіча.
Нагадаємо, у Сполучених Штатах оприлюднили "список Магнітского" з 18 прізвищ, до якого, зокрема, потрапили слідчі та судді, причетні до порушення прав людини в Росії.
Як відомобюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взято під варту і помер в СІЗО в Москві в 2009 році. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків.
У березні цього року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Магнітского за відсутністю складу злочину.
У 2012 році в США прийняли "закон Магнітського", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.
У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.