Росія намагається дестабілізувати Україну своїми діями в Азовському морі – Держдеп США

15 Серпня 2018, 08:46

У Державному департаменті Сполучених Штатів заявили, що дії Росії в Азовському морі є спробою дестабілізувати Україну. Про це повідомляє "Голос Америки" у середу, 15 серпня. 

 

"Ми вважаємо перепони міжнародному транспортному судноплавству в Азовському морі з боку Росії черговим прикладом спроб Росії дестабілізувати Україну. США продовжують підтримувати суверенітет України та її територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Ми також закликаємо Росію припинити створювати перепони міжнародному транспортному судноплавству в Азовському морі", – повідомили у Держдепі США.

 

За словами експертів у  Вашингтоні, Росія наблизилась до анексії Азовського моря і Київ майже не має інструментів, щоб цьому перешкодити.

 

Крім того, директор Центру Байден, колишній високопосадовець Міноборони США Майкл Карпентер закликав Україну приділити Азовському морю більше уваги.

 

Нагадаємо, 17 липня Президент України Петро Порошенко доручив керівництву Збройних Сил України вжити заходів у зв'язку з незаконними зупинками і оглядами українських та іноземних суден, що йдуть в порти Азовського моря. 

 

6 липня  Порошенко повідомив, що Росія значно наростила військову присутність в окупованому Криму та посилила флот новітньою технікою й озброєнням. 

 

Також резидент України Петро Порошенко у ході виступу перед початком багатонаціональних міжнародних навчань "Сі Бриз-2018" заявив, що не виключає, що Російска Федерація може здійснити військові атаки на Маріуполь.