НОВИНИ

Порошенко не виключає можливості російської атаки на Маріуполь

За словами президента, РФ значно посилила морські угрупування в Азовському морі.

Президент України Петро Порошенко у ході виступу перед початком багатонаціональних міжнародних навчань "Сі Бриз-2018" заявив, що не виключає, що Російська Федерація може здійснити військові атаки на Маріуполь. Про це йдеться на його сторінці у Facebook у понеділок, 16 липня. 

 

За словами Порошенка, Росія значно посилила морські угрупування в Азовському морі.

 

 

"Росіяни почали здійснювати незаконну зупинку, догляд кораблів, які прямують в азовські порти, як під українським прапором, так і іноземними. Ми бачимо, що це робиться, щоб заблокувати порти України в Азовському морі, здійснити ескалацію напруги, не виключено, щоб робити військові операції атаки на Маріуполь, де здійснюється експорт продукції чорної металургії України, атаки на інші порти Азовського моря", - повідомив президент.

 

Крім того, Порошенко наголосив на важливості боєготовності воєнно-морських сил України, а також сумісності з партнерами - з країнами-членами НАТО і союзниками по безпеці в Чорноморському регіоні.

 

Нагадаємо, 9 липня командувач ВМС України повідомив, що Росія проводить "повзучу" анексію Чорного та Азовського морів.

 

7 липня  у Чорне море увійшло флагманське судно ВМФ Сполучених Штатів Америки USS Mount Whitney для участі у спільних українсько-американських навчаннях Sea Breeze-2018. Водночас вранці 9 липня в Одеський порт зайшов американський ракетний есмінець USS Porter DDG 78.

 

Як повідомлялося, 1- липня 2017 року в Одесі почалися українсько-американські навчання "Сі Бриз - 2017". У них взяли участь понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, понад 25 літаків і вертольотів, а також особовий склад з 16 країн світу, включно з Україною, сукупною кількістю понад 3 тис. осіб.

 

"Сі Бриз" проводяться з 1997 року щорічно відповідно до "Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України" від 1993 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.