Трохи менше половини, 46% зі 167 експертів, які взяли участь в опитуванні аналітичного центру, стверджують, що очікують краху або розпаду Росії до 2033 року. У схожому питанні про те, яка країна може найшвидше розпастися, зокрема, через революцію, громадянську війну або політичну дезінтеграцію, 40% відповіли, що Росія.
«Україна чітко підкреслює можливість внутрішніх проблем для Росії та ймовірність того, що сама війна може мати наслідки бумеранга не лише для її керівництва, а й для країни в цілому», – пояснює Financial Times висновки з опитування Пітер Енгельке, заступник директора з прогнозування Atlantic Council.
Хоча війну в Україні називають найбільшим конфліктом з часів Другої світової війни, більшість опитаних експертів не вірять, що Росія та НАТО вступатимуть у військове протистояння у наступному десятилітті. Щодо ймовірності китайського вторгнення на Тайвань, експерти налаштовані менш скептично – 70% респондентів вважають, що Пекін зробить це в найближчі 10 років.
Нещодавно прозвучали прогнози, що це може статися 2027 року – на 100-річчя заснування Народно-визвольної армії Китаю. У звіті зазначають, що цифри інтригують, адже серед опитаних державних службовців ствердна відповідь зростає і цілих 88% погоджуються, що Китай застосує силу проти Тайваню. Financial Times пише, що деякі офіційні особи називають 2024 рік можливим періодом вторгнення Китаю до Тайваню.
Читайте також: Система безпеки Євпропи має зосередитись на протидії Росії – RUSI
Переважна більшість опитаних фахівців (90%) вважають, що принаймні ще одна країна до 2033 року дістане ядерну зброю. Про Іран як таку країну згадували найчастіше (68%). Працівник Atlantic Council Метью Кроніг в іншому дослідженні стверджує, що це дуже ймовірно станеться вже цьогоріч. Поза тим, більш ніж половина експертів кажуть, що ядерну зброю не використають протягом наступних 10 років.
На противагу, 14% респондентів вважають, що Росія може застосувати ядерну зброю до 2033 року. Ще 22% з усіх експертів, хто чекає краху РФ, теж переконані, що ядерний удар відбудеться.
Щодо майбутнього США, то деякі експерти зовнішньої політики прогнозують певний занепад. Водночас 71% опитаних вважають, що за 10 років Штати все-одно залишатимуться панівною військовою державою. У дипломатичну першість США вірять вполовину менше опитаних.