Уряд США заявив, що Росія, Китай і Іран прагнуть вплинути на проміжні вибори до Конгресу у листопаді, а Мін'юст звинуватив росіянку в участі у такій схемі. Про це повідомляє The Washington Post.
"Операції цих країн мають на меті використання ЗМІ і соцмереж для просування дезінформації і реклами з метою збільшення розбіжностей в американському суспільстві", – йдеться у спільній заяві 4 спецслужб та правоохоронних органів.
"Зовнішнє втручання на вибори в США є загрозою нашої демократії. Визначення та запобігання цьому втручанню є нашим головним пріоритетом", – наголосили у Національній розвідці, Мін'юсті, ФБР та Департаменті внутрішньої безпеки.
У відомствах заявили, що зараз не мають доказів існування порушень інфраструктури, які можуть бути використані для підриву процесу голосування та зміни результатів, але це не означає, що цих загроз не існує.
Як повідомлялося, 18 вересня 2018 року президент США Дональд Трамп віддав офіційне розпорядження, щоб Міністерство юстиції розсекретило частину документів щодо розслідування втручання РФ в американські вибори.
За даними ЗМІ, колишній радник передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та лобіст екс-президента України Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором Робертом Мюллером. Згодом ЗМІ повідомили, що Пол Манафорт погодився визнати провину за двома пунктами звинувачень, а саме: визнав себе винним у змові проти США та змові з метою перешкоджання правосуддю. Своєю чергою, у Білому домі заявили, що рішення Пола Манафорта визнати себе винним і співпрацювати зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером "абсолютно не пов'язано" з Дональдом Трампом. Згодом президент США Дональд Трамп назвав "незаконним" розслідування щодо втручання РФ в американські вибори в 2016 році.
Нагадаємо, 22 серпня колишній адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен, якого звинувачують в ухиленні від сплати податків, порушеннях пов'язаних з фінансуванням передвиборної кампанії Трампа та шахрайства в банківській сфері, під присягою зізнався, що здійснював фінансові злочини за дорученням тодішнього кандидата на пост глави Білого дому. Своєю чергою, президент США розкритикував свого екс-адвоката Майкла Коена. Крім того, Білий дім повідомив, що заява колишнього адвоката президента США Дональда Трампа Майкла Коена про визнання провини не означає вчинення злочину з боку глави Білого дому.
У січні 2018 року стало відомо, що спецпрокурор планує допитати Трампа через можливе втручання Росії у проведення виборів у США. 24 січня Трамп заявив, що готовий під присягою відповісти на питання Мюллера . У квітні Мюллер допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами.