Росія хоче обмежити імпорт сиру з України

14 Червня 2011, 16:34

Про це заявив голова правління союзу Андрій Даниленко на нараді з питань виробництва молока, яку у вівторок провела голова Мінсільгоспу РФ Олена Скринник.

"Нас дуже непокоїть ситуація з імпортом сирів, причому не лише з Білорусі, а й з України, з країн далекого зарубіжжя, насамперед із Німеччини", – заявив голова правління союзу Даниленко.

Причому, зазначив він, "в Україні обсяг виробництва молока не зростає, зате виробництво сирів, хоч як дивно, збільшується гігантськими темпами".

"При цьому Україна є найбільшим імпортером тропічних олій у світі. В нас є багато запитань щодо якості українського сиру, ми маємо факти, які підтверджують, що в ньому мало молока, а 70% того, що є, закуплено на приватних подвір'ях, і його якість досить суперечлива з точки зору ветеринарної безпеки", – заявив Даниленко.

За даними союзу, рослинні олії тропічного походження було виявлено в українській і литовській молочній продукції.

Як заявив Даниленко, наразі в Україні працюють російські ветфахівці, які здійснюють аудит молочних підприємств-постачальників щодо дотримання російських ветеринарно-санітарних вимог.

Російські виробники мають претензії і до білоруських колег, які не завжди дотримуються досягнутих домовленостей щодо цін. У зв'язку з цим Скринник рекомендувала підготувати відповідні пропозиції. "Треба подивитися: якщо Білорусь ввозить сир за цінами, нижчими за ті, про які ми домовлялися, то вживатимемо відповідних заходів, щоб вони не влаштовували демпінгу", – заявила вона.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Росія закриває свій ринок для української карамелі. Експерти не виключають, що Росія використовує торговельні конфлікти, щоб втягнути Україну в Митний союз

Позначки: