Москва готова розглянути можливість придбання китайськими інвесторами понад 50% у стратегічних нафтових і газових родовищах і подолала "психологічний бар'єр" в партнерстві з Пекіном. Про це заявив віце-прем'єр-міністр уряду РФ Аркадій Дворковіч на Красноярському економічному форумі.
За його словами, Росія воліла б домінувти або співпрацювати на паритетній основі, але якщо Пекін попросить частку більше половини, то Москва розгляне це прохання.
"І я політичних перешкод наразі не бачу", – заявив чиновник.
Росія оголосила розширення партнерства з Китаєм – пріоритетом на тлі санкцій, ухвалених проти неї країнами ЄС, США та низкою інших за анексію Криму і війну на сході України.
"У нас з Китаєм стратегічне партнерство, і зараз рішення (про співпрацю) приймаються набагато швидше, ніж раніше", – додав Дворковіч.
"Вже є один газовий контракт, скоро буде підписаний другий. Ми тепер Китай знаємо краще: зрозумілі їхні мотиви, наміри. Раніше був психологічний бар'єр. Зараз його немає", – наголосив він.
Читайте також: Експерт: У Росії не вистачить грошей на «Турецький потік» і «Силу Сибіру» одночасно
Крім того, в Росії готові до китайських інвестицій в усі галузі.
"Ми зацікавлені в максимальних інвестиціях в нові галузі. Китай – очевидний інвестор для нас. Ми зацікавлені у всіх інвесторах, але китайські інвестори зараз працюють швидше", – зауважив Дворковіч.
Як повідомлялося, у травні в Китаї запропонували Росії заселити Сибір китайцями.
Нагадаємо, у жовтні Росія і Китай підписали угоду про співпрацю в сфері поставок російського природного газу по так званому східному маршруту – газопроводу "Сила Сибіру".
Як відомо, президент Росії Владімір Путін 1 вересня запустив будівництво газопроводу "Сила Сибіру". Церемонія з'єднання першої ланки труби, яка стане для російського газу основним експортним каналом в Китай, відбулася в районі якутського села Ус Хатинь. Протяжність нового газопроводу складе близько 4 тис. км (Якутія – Хабаровськ – Владивосток – близько 3,2 тис. мм, Іркутська область – Якутія – 800 км), потужність – 61 млрд куб. м газу на рік.
На тлі санкцій проти Росії з боку ЄС, США та низки інших країн у Росії йдуть на різні умови співпраці з Китаєм.