НОВИНИ

  ▪  

Експерт: У Росії не вистачить грошей на «Турецький потік» і «Силу Сибіру» одночасно

Заяви російської сторони про будівництво газопроводу «Турецький потік» не варто сприймати надто серйозно.

Росія на сьогодні фінансово не потягне будівництво двох потужних газогонів. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

«Заяви про «Турецький потік» спрямовано і на Україну, і на Європу. «Кожному своє». Звісно йде залякування і Європи, оскільки там є достатньо політиків, які вважають російський газ безальтернативним і «Турецький потік» нібито вирішить проблеми. Насправді це не так. Масштаб «Турецького потоку» – не менший, ніж «Південного потоку». Тут мова йде про те, що РФ намагається продиктувати Європі власні правила гри, а нам продемонструвати, що мовляв не буде російського газу, то прийде катастрофа. Це гра нервів і подібні речі треба ігнорувати», – зазначив Гончар.

На його думку, у Росії не вистачить ресурсів на будівництво газогону.

«Газпром не реалізував «Південний потік» за більш сприятливих умов. Зараз окрім «Турецького потоку», на порядку денному «Сила Сибіру» з китайцями, тож елементарно у них немає на все це грошей. Їм цих грошей ніхто не дасть. Вони ще можуть щось «вищипувати», наприклад, італійський банк Intesa Sao Paolo дав їм €350 млн кредиту, але це крихти. Масштабне фінансування вони зараз не отримають, більш того, якщо трапиться якесь масштабне перекриття постачання газу до України, то вони отримають нові санкції з боку США», – додав експерт.

У свою чергу, голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик переконаний, що «Турецький потік» є елементом тиску Росії передусім на Європу.

«Турецький потік» – це однозначно тиск на Європу, щоб Європа пішла на поступки в імплементації третього енергопакету, який би не був застосований до проваленого «Південного потоку», від якого Росія вимушено відмовилася. Це домовленість двох, умовно кажучи, диктаторів Путіна і Ердогана. Туреччині це необхідно для підвищення статус-кво найбільшої в світі держави транзитера, а для Путіна це «гарна міна при поганій грі» стосовно реалізації «Південного потоку» при його фактичній відміні», – зауважив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.