Росія через 14 років дозріла до ратифікації угоди з Україною про культурні центри

7 Березня 2012, 10:24

«Ми запропонували палаті розглянути це питання на своєму найближчому засіданні 13 березня», – повідомив глава профільного комітету Держдуми Леонід Слуцький.

Він нагадав, що дана угода була підписана сторонами ще в 1998 році. Українська сторона ратифікувала її наступного року.

«Тепер це, перш за все, наш давній борг перед Україною», – зазначив парламентарій.

За його словами, ратифікація дасть новий поштовх для «взаємного культурного проникнення, в тому числі створить додаткові можливості для «російської гуманітарної експансії».

Він зазначив, що угода закладає основи для створення нових культурних установ, яких в даний час діє всього два – в Москві та Києві..

«В Україні поширення таких культурних центрів потрібно починати зі Львова, де переважають націоналістичні настрої. Саме в цьому місті російські культурні центри будуть надзвичайно важливі», – вважає він.

За словами політика, серед завдань інформаційно-культурних центрів стане організація виставок художніх творів, виробів народної творчості, створення громадських рад та клубів за різними напрямками. Культурні центри також займуться методичною допомогою науковцям і викладачам мови і літератури народів своїх країн, що працюють у місцевих наукових і навчальних установах.

Нагадаємо, раніше Кабмін ухвалив рішення про створення в Санкт-Петербурзі в складі закордонної дипломатичної установи України культурно-інформаційного центру.

Як відомо, українська діаспора Росії заявляла, що невідомі без її відома мають намір створити нову Федеральну національно-культурну автономію українців Росії і з цією метою хочуть 2 березня провести установчий з’їзд. Такий крок в українській громаді оцінили як свідому провокацію, що покликана внести розкол в український рух РФ.

Пізніше українських журналістів у Москві не пустили на цей установчий з‘їзд.

Українська всесвітня координаційна рада звернулася до української діаспори в Росії, висловлюючи свою солідарність і засуджуючи спроби окремих організацій представляти інтереси української громади.