НОВИНИ

Українська діаспора виступає проти розколу українців Росії

Українська всесвітня координаційна рада звернулася до української діаспори в Росії, висловлюючи свою солідарність і засуджуючи спроби окремих організацій представляти інтереси української громади. Про це йдеться в заяві, яка є в розпорядженні Тижня.

Зокрема, у зверненні йдеться, що «спроби розколоти українську громаду не нові».

«Від Росії до Португалії, де проживають українці, не маючи проблем з інтеграцією у місцеві звичаї, поважаючи культури народів,  які їх приймають та розуміють нашу історію, а, отже, і причини нашої міграції, все ж, час від часу втручається сила, яка хоче довести нам, та всьому світові, що наша мова це діалект, а нашої культури не існує», – йдеться в зверненні.

Однак, українські організації, об’єднані у світові надбудови, такі, як СКУ, ЄКУ, УВКР, будуть підтримувати між собою зв’язки, відстоюючи на світовому рівні право на всесторонній розвиток нашої культури, мови та світогляду в цілому, переконана Українська всесвітня координаційна рада, представництва якої є по всьому світу.

«І власне, гарантією справжніх намірів такої діяльності є визнання авторитету і позиції цих світових українських надбудов, що вже протягом багатьох років успішно захищають інтереси українців у світі. І з цим розумінням, що ми не є розпорошеними, але об'єднані і поступові у своіх діях на захист українських інтересів, підтверджуємо свою солідарність з вами і одночасно засуджуємо спроби окремих організацій виражати загальні інтереси українськоі громади у країні проживання, декларуючи свою причетність до українства, але не шукаючи порозуміння з  визнаними світовими українськими надбудовами», – йдеться в зверненні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українська діаспора Росії заявляє, що невідомі без її відома мають намір створити нову Федеральну національно-культурну автономію українців Росії і з цією метою хочуть 2 березня провести установчий з’їзд. Такий крок в українській громаді оцінили як свідому провокацію, що покликана внести розкол в український рух РФ.

Пізніше українських журналістів у Москві не пустили на цей установчий з‘їзд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.