Росії не сподобалися японські підручники для середньої школи

5 Квітня 2011, 11:25

У заяві російського МЗС йдеться, що використання в японських середніх школах підручників з формулюваннями про «незаконну окупацію» південних Курильських островів свідчить про те, що у підростаючого покоління в Японії формують недружнє ставлення до сусідньої держави.

Російська сторона наполягає, що «суверенітет Росії над зазначеними землями не підлягає сумніву».

Зовнішньополітичне відомство висловило жаль з приводу того, «в якому недружньому дусі у Токіо продовжують формувати у підростаючого покоління ставлення до сусідньої держави».

Нагадаємо, Росія також раніше висловлювала претензії і з приводу українських підручників, після чого Україна і Росія домовилися створити робочу групу у складі вчених-істориків з підготовки єдиного навчального посібника для вчителів історії.

Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник вже пообіцяв, що з 1 вересня в школах України 11-класники вчитимуться по новому підручнику історії України, який буде «об’єктивним».

Росія та Японія з 1945 року не можуть підписати мирний договір. Основною проблемою на шляху до досягнення домовленості є висунення Японією територіальних претензій на південні Курильські острови

Останнім часом відносини Москви і Токіо серйозно ускладнилися після того, як японські офіційні особи в різких виразах висловилися про поїздки російського керівництва на Курили, назвавши їх, зокрема, "брутальною образою".

На початку лютого президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія докладе усіх зусиль для стратегічної присутності на Курилах.

Відзначимо, що в даний час Японія бореться із наслідками руйнівного землетрусу та цунамі, які сталися 11 березня. Особливе занепокоєння викликає стан атомної станції «Фукусіма-1», де стався ряд аварій. Зараз в океан виливаються тонни радіоактивної води.