НОВИНИ

Табачник обіцяє коротко згадати про ОУН-УПА в новому підручнику з історії України

З 1 вересня в школах України 11-класники вчитимуться по новому підручнику історії України. Про це в інтерв’ю заявив міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Зокрема, Табачник зазначив, що підручник з історії буде «об’єктивний».

«Ми не переробляємо жоден підручник. Підручники пишуть автори, а не міністерство… Автори їх змінили, переписали цілий ряд розділів - зокрема, по Помаранчевій революції. Зробили їх більш об'єктивними. Що стосується підручників для 10-го класу, були вибрані ті, які пройшли конкурс при екс-міністрі освіти Вакарчука. Ми зібрали експертну групу і просто збільшили тираж того підручника, який був більш об'єктивний. У цьому ж році з 1 вересня буде новий підручник для 11-го класу, який був написаний різними авторами. Я не всі рукописи читав, але вони проходили дуже жорстку експертизу в академії наук і в педагогічних колективах університетів. На сьогоднішній день, мені здається, що ці підручники досить об'єктивні», – зазначив Табачник.

Окрім цього, Табачник зазначив, що про ОУН-УПА в підручнику йдеться коротка інформація.

«Термін «Велика вітчизняна війна» всюди відновлений. За ОУН-УПА мова теж йде, але картина об'єктивна. Був радянський партизанський рух, скільки там брало участь людей, і які втрати воно завдало гітлерівцям. І було націоналістичний партизанський рух, скільки в ньому брало участь людей, і які воно завдало втрати гітлерівцям. Які втрати завдав радянським військам - про це навряд чи буде в підручнику», – додав Табачник.

Нагадаємо, Дмитро Табачник раніше заявляв, що виступає за закриття шкіл, в яких навчається менше 40 школярів. За його підрахунками, це близько 10% усіх середніх навчальних закладів, тобто кожна десята школа.

Світовий конгрес українців закликав органи влади не закривати школи з українською мовою навчання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.