«Литовці сьогодні не мають навіть проекту (своєї АЕС – Ред.), сильно відстають, тому будь-якими способами намагаються завадити білоруському проекту», – зазначив він.
Бояркін вважає, що Білорусь повинна скористатися механізмами МАГАТЕ для досягнення угод з Литвою з питання будівництва АЕС в Гродненській області.
«Я веду Балтійську АЕС з 2006 року, і ми в рамках процедури з ОВНС проводили консультації і слухання з Німеччиною та Латвією. Незважаючи на те,що ми три рази офіційними нотами МЗС запрошували литовську сторону на переговори з ОВНС, вона не відреагувала. Думаю, що за допомогою МАГАТЕ ми змусимо литовськусторонуприйти до взаєморозуміння. Вам треба використовувати ті ж механізми», – зазначив Бояркіна.
Литва критикує плани Білорусі і Росії у зв'язку з будівництвом атомних електростанцій біля самого кордону. На цих атомних електростанціях планують встановити експериментальні реактори. За словами литовських дипломатів, досі не пояснили, чому обрані майданчика біля кордону з Литвою, не підготовлені плани на випадок аварії, в поспіху ігнорують питання безпеки.
Міністерство закордонних справ Литви підкреслює, що дії Росії і Білорусі з планування об'єктів атомної енергетики по сусідству з ЄС не відповідають міжнародним вимогам ядерної безпеки.
Як пояснюють в литовському МЗС, останнім часом у російських, білоруських і литовських ЗМІ знову з'являються повідомлення та коментарі про те, що нібито будівництво АЕС в Білорусі та Калінінградської області Росії відповідає міжнародним стандартам, і нібито Литва була поінформована про це.
Між тим Литва до сих пір не отримала ні від Росії, ні від Білорусі вичерпної інформації про те, за якими критеріями були відібрані Островецький і Неманська майданчики для розвитку атомних проектів. Отримана на сьогоднішній день інформація констатуючого характеру у більшості випадків не підтверджена обгрунтованими науковими підрахунками і аргументами, відзначають литовські дипломати. Це суперечить вимогам МАГАТЕ, Конвенції про ядерну безпеку та Конвенції ООН про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенції Еспо).