НОВИНИ

Перебування Януковича в Чорнобилі фіксували секундоміром

Спільна поїздка в Чорнобиль президента Віктора Януковича і світових лідерів була покликана продемонструвати, що Україна вже почала і активно проводить роботи по створенню над четвертим енергоблоком нового безпечного конфайнмента, відомого також як об'єкт "Укриття-2".

Нагадаємо, вчора Янукович у супроводі генерального секретаря ООН Пан Гі Муна і гендиректора МАГАТЕ Юкії Амано побував на Чорнобильській АЕС.

Приїхавши на станцію, Віктор Янукович, Пан Гі Мун і Юкія Амано разом зайшли в музей ЧАЕС, розташований в невеликому приміщенні під стінами четвертого енергоблоку, звідки відкривається найкращий вид на нинішнє укриття і на будмайданчик нового конфайнмента.

"Лідери пробули там рівно 20 хвилин. Поруч стояв працівник з секундоміром і засікав час. Довше в цьому місці знаходитися не можна - занадто високий фон", - пояснила співрозмовник із Адміністрації Президента.

Генсек ООН побував у Чорнобилі вперше. "Одна справа - чути про Чорнобиль і бачити його зображення, зовсім інше - побувати на цьому місці. Я бачив і Семипалатинськ, і Хіросіму, і Нагасакі, але тут - зовсім інші відчуття", - зазначив він.

Гості так і не змогли поспостерігати за самими роботами на майданчику нового укриття.

Перед їхнім приїздом будівельники припинили забивати палі, щоб не заважати огляду, так що про хід зведення організаторам екскурсії довелося розповідати за картинками.

"Я вражений цим проектом. Укриття, яке будується сьогодні, повинно вистачити на сто років", - зазначив Пан Гі Мун.

Будмайданчик нового конфайнмента розташований неподалік від четвертого енергоблоку АЕС. Тут побудують арку на рейковій основі, яку потім "пересунуть" на зруйнований енергоблок, ізолювавши його від навколишнього середовища.

Ця схема була розроблена з метою мінімізації опромінення будівельників. Фінансування робіт проводиться за рахунок коштів міжнародних донорів, які на конференції 19 квітня виділили 550 млн євро з відсутніх 740 млн євро.

Спілкуючись з журналістами на оглядовому майданчику поблизу четвертого енергоблоку, Янукович запевнив, що нестача коштів не загальмує хід робіт.

Зазначимо, що в Україні тривають заходи, присвячені 25-й річниці чорнобильської аварії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.