Рівень англійської за 2 місяці — міф чи реальність? Відповідає Перший Кембриджський центр

27 Жовтня 2023, 11:59

У соцмережах та на рекламних банерах нашу увагу часто привертають заголовки «Вивчи англійську за кілька місяців!», «Новий рівень за пів року» тощо. Ідея отримати високий рівень мови за короткий термін дійсно приваблює, але чи можливо це насправді?

Якщо зовсім коротко — ні. Однак, і не варто впадати у відчай, адже 2 місяці активного навчання можуть принести результат, яким ви будете пишатися згодом.

Отож, розбираємось детальніше скільки часу слід запланувати на вивчення нового мовного рівня і чого насправді можна досягнути за 2 місяці.

Скільки необхідно часу на вивчення англійської?

Загалом, аби досягнути будь-якого рівня за міжнародним стандартом (за шкалою CEFR) «з нуля», потрібно витратити на навчання стільки часу:

  • A1 (Beginner) — 90-100 годин
  • A2 (Elementary) — 190-250 годин
  • B1 (Intermediate) — 350-490 годин
  • B2 (Upper-Intermediate) — 530-750 годин
  • C1 (Advanced) — 730-1 050 годин
  • C2 (Proficiency) — 1 030-1 450 годин

Розрахунки проводились спеціалістами Кембриджського університету під назвою ‘How long does it take to learn a foreign language?’. І власне кожен, хто вивчає англійську тривалий час, може довести це на власному досвіді.

Що ж можна отримати за 2 місяці навчання?

У вивченні мови важливий кожен урок, адже якщо він організований правильно, навіть за півтори години можна освоїти нову граматичну тему та поповнити вокабуляр лексикою.

Новий рівень англійської — це десятки таких уроків з опрацюванням граматики, вивченням слів, регулярними заняттями з викладачем, розмовними клубами, зануренням у мовне середовище та щоденною практикою кожної з навичок, а саме читання, письма, говоріння та аудіювання.

Тобто це комплекс різних дій, на які потрібен час. Відповідно, для короткострокової перспективи не варто ставити мету «Хочу новий рівень».

Натомість ви точно досягнете мети, якщо вона буде сформульована так:

  • за 2 місяці хочу вивчити більше розмовних фраз та попрактикувати живе спілкування;
  • хочу навчитися писати листи та розуміти юридичну чи бізнес-документацію англійською;
  • прагну заповнити всі прогалини у розумінні граматичних часів;
  • хочу вивчити більше ідіом;
  • хочу навчитися розуміти різні акценти;
  • хочу освіжити знання граматики;
  • хочу підготуватися до іспиту тощо.

Відповідно, якщо навчання триватиме два місяці, то концентруватися треба на тому, що ви хочете розвинути. Якщо це говоріння, то краще піти на курс розмовної англійської або знайти розмовний клуб. Якщо ваша мета — розуміння акцентів — також підійдуть клуби, а ще регулярний перегляд різножанрових відео та прослуховування подкастів.

Отже, це означає, що короткі курси англійської можуть принести користь, якщо запланувати на них правильну ціль — крок, який наблизить до нового рівня.

А ось коли бажання сформульовані, саме час обирати курс. Не обовʼязково чекати нового семестру, аби почати певну програму. Є школи англійської, які проводять постійні набори й до груп можна приєднатися у будь-який момент, навіть на коротке кількамісячне навчання.

Наприклад, у Першому Кембриджському центрі у жовтні та листопаді ще можна приєднатися до груп та пройти невеликий курс до кінця 2023 року.

Кожне заняття проводиться виключно англійською мовою, тому незалежно від спрямування курсу у студентів є можливість працювати над розумінням мови на слух та практикувати мовлення.

Крім того, для кожного студента доступні безплатні розмовні, кіно, книжкові клуби, зустрічі з настільними іграми та клуби з аудіювання.

А перед тим, як робити вибір який із курсів обрати, — слід точно визначитися зі своїм рівнем англійської. Це допоможе правильно підібрати групу, програму та навчальні матеріали.

Уже потім, відповідно до цілей, обирати інтенсивний курс, розмовну, бізнес чи юридичну англійську. Або ж готуватися до складання міжнародних іспитів. Це ті курси, які можна встигнути завершити до Нового року та стати на крок ближчими до великої мети з англійської мови.

А ось безоплатний тест можна пройти на сайті компанії cambridge.ua!

Автор:
Тиждень
Позначки: