Рішення на апеляцію Тимошенко розчарувало і міністра Канади

24 Грудня 2011, 16:48

«Канада стурбована тим, як українська влада здійснювала арешт, суд, засудження та процес розгляду апеляції Юлії Тимошенко. Очевидна політична упередженість та свавілля судового процесу у цій та іншій справах перешкоджають політичному розвитку України. Безумовно те, що законна та активна опозиція є життєво-важливою складовою ефективної демократії», – йдеться у заяві Бейрда.

«Існують чіткі ознаки того, що судовий процес не відповідав міжнародно-визнаним нормам справедливості, прозорості та належної правової процедури», – наголосив він.

Бейрд повідомив, що «Канада продовжує закликати українську владу зміцнити незалежність та компетенції судової системи».

«Вони є необхідними для того, щоб Україна змогла стати мирним, демократичним та заможним суспільством, як вона того прагне, а Канада продовжуватиме підтримувати її зусилля у цьому напрямку», – зазначивміністр.

Нагадаємо, Президент Європарламенту Єжи Бузек заявив, що розчарований рішенням українського апеляційного суду залишити в силі вирок Тимошенко.

Як повідомлялося, 23 грудня колегія суддів Апеляційного суду Києва залишила без змін вирок, винесений екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко 11 жовтня Печерський районним судом столиці за «газовому справі», який передбачає позбавлення екс-прем'єра волі строком на 7 років і зобов'язує її сплатити компенсацію за збитки, завдані в результаті реалізації газових угод в 2009 році НАК «Нафтогаз Україна» в розмірі 1,5 млрд грн.