"Це рішення дає дуже хороші юридичні підстави нехтувати законом про доступ до публічної інформації", – заявив Шевченко на прес-конференції в п'ятницю.
За його словами, після рішення Конституційного суду органи влади істотно звузять рамки наданої інформації. "Що стосується надання інформації органами влади … воно буде істотно звужено, у тому числі в тих питаннях, які стосуються використання бюджетних коштів, розпорядження землею", – зазначив Шевченко.
Начальник головного управління забезпечення доступу до публічної інформації адміністрації президента Денис Іванеско з такою точкою зору не згоден. "Публічна інформація як надавалася, так і буде надаватися", – заявив Іванеско.
Відповідаючи на питання журналістів, чому в адміністрації президента не можна отримати повний графік роботи глави держави, Іванеско сказав, що згідно із загальноприйнятою практикою, у тому числі в інших країнах, "графік президента віднесено до службової інформації".
При цьому він зазначив, що в адміністрації "відкривають графік президента максимально, наскільки це можливо".
Як повідомлялося, відповідно до тлумачення Конституційного Суду, збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про громадянина без його згоди є втручанням у його особисте і сімейне життя і допускається лише у випадках, передбачених законом.