НОВИНИ

КС дав чиновникам можливість утаємничувати інформацію про себе

Збирання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя. Про це йдеться у рішенні Конституційного Суду у відповідь на подання Жашківської районної ради.

Згідно з рішенням, таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Конституційний суд зробив висновок, що до інформації про особисте й сімейне життя особи належать будь-які відомості про відносини немайнового й майнового типу, обставини і події, відносини, пов'язані з особою й членами її сім'ї, крім передбаченої в законі інформації, пов'язаної з виконанням функцій держави або органа місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.

Інформація про особу, що працює в державних органах й органах місцевого самоврядування, також є конфіденційною, однак публічний характер роботи вимагає оприлюднення певної інформації про неї для формування громадської думки.

Інформація, що підлягає розголошенню стосовно осіб, які очолюють такі посади, регулюється законом, оскільки неконтрольоване розголошення може призвести до оприлюднення відомостей про членів їх сім'ї, що порушить права їх рідних.