Ріхард Герцінґер: Зближення між СДПН і «Лівими» у Німеччині вже тривалий час відбувається у питаннях Росії

28 Серпня 2020, 15:20

Зближення між Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) і «Лівими» у Німеччині вже тривалий час відбувається, зокрема, у питаннях Росії. Ціла низка провідних соціал-демократів, серед них і земельні прем’єр-міністри, висловлюється за послаблення чи скасування санкцій проти Москви, запроваджених через російську агресію в Україні.  Про це у своїй авторській колонці на сторінках Тижня пише німецький політичний колумніст Ріхард Герцінґер.       

 

«Досі керівництво СДПН офіційно все ж визнає належність до західного оборонного союзу. Якщо зважати на її спротив виконанню вимог НАТО щодо витрат у розмірі 2% ВВП, а також висунуту нещодавно вимогу до США вивести свою атомну зброю, розміщену на території ФРН, через вихід Німеччини з атомного обміну в рамках Альянсу, то це визнання дедалі більше звучить як порожні слова. Своїм планом часткового виведення американських військ з Німеччини президент США Дональд Трамп підживлює антиамериканістів і друзів Путіна серед лівих і правих сил», – ідеться в колонці.

 

Герцінґер зауважує, що не лише партія «Ліві», а й право-націоналістична «АдН» вітає Трампові плани виведення як шанс більшого німецького суверенітету в національній оборонній політиці. Як і «Ліві», «АдН» бачить безпековополітичне майбутнє Німеччини в більшій прихильності до Росії. І хоча цей право-лівий третій шлях представляє лише 20% населення, але до їхнього антиамериканізму та дружності до Росії прихильних значно більше, ніж самих послідовників.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»