Український тиждень № 35 (667) від 26 серпня

Зміст номеру:
Сюжети, які постійно повторюються, навряд чи обіцяють успіх справи. Принаймні в політиці. Пояснити це можна по-різному.
Андрій Голуб
Політика
Із певним здивуванням я прочитав заяву на сайті Українського наукового інституту Гарвардського університету про системний расизм і расистське насильство.
Олександр Мотиль
Авторські колонки
Зустріч радників глав країн «нормандського формату», яка була запланована на 28 серпня, скасували з ініціативи російської сторони.
Денис Казанський
Авторські колонки
Як Росія витісняє українців і киримли з окупованого Криму та Донбасу
Максим Віхров
Світ
Днями після довгої перерви я відвідав будівельний гіпермаркет і відкрив для себе елемент декору, який для інших, припускаю, є звичною частиною побуту: у відділі шпалер урочисто висить зразок із візерунком у вигляді полиць, наповнених книжковими корінцями.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чому український ринок культурного продукту вимагає активної підтримки з боку держави
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень обговорив з Андрієм Домаранським, директором з розвитку мережі Книгарень «Є», нагальні проблеми книжкового ринку: експансію російських видавництв, виклики дистрибуції та необхідність державної підтримки галузі.
Економіка
Українські видавці про потребу підтримки українського книжкового ринку та її можливі формати
Ганна Трегуб
Економіка
Що насправді відомо про подвиг майора Олексія Шепелюка
Ярослав Тинченко
Суспільство
Чи є перспективи в білоруських протестів
Сяргєй Пульша
Світ
Уже другий місяць поспіль у Болгарії не вщухають протести. Тиждень поговорив з болгарською публіцисткою Марією Спіровою про причини протестів, внутрішню політичну ситуацію, а також спільні для східноєвропейських країн проблеми.
Ольга Ворожбит
Світ
Ознак повзучого відвороту Німеччини від трансатлантичного союзу стає дедалі більше. Черговий сигнал, що викликає занепокоєння, надійшов нещодавно від німецьких соціал-демократів. Своїми заявами про готовність після виборів у Бундестаг 2021 року вступити в коаліцію з партією «Ліві» співголови СДПН (як партії — наступниці СЄПН) Саскія Ескен і Норберт Вальтер-Бор’янс перейшли історичну червону лінію.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Тьєррі Бретон помиляється щодо Білорусі та Європи. Коли в Білорусі запанує свобода, то вулиці і площі з радянськими назвами буде перейменовано на честь героїв і друзів сьогодення й минулого.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Після катастрофи в порту Бейрута з’явилися підозри, що до зберігання вибухонебезпечного нітрату амонію причетна «Хезболла». Die Welt має ексклюзивну інформацію від західних спецслужб
Даніель-Ділан Бьомер
Світ
Цифрові державні установи, домашнє навчання й телемедицина — технічний поступ естонців, литовців і латвійців сприяє успішному доланню кризи. Цифрові рішення тут не в новинку
Ян Клаус
Світ
Чи справді науковці, а також результати їхніх досліджень, не залежать від політики
Олег Фея
Наука
Омонівці наздогнали нас у коридорі спаленої Нєкрасовської бібліотеки в Москві й поклали обличчям на підлогу, а руки скрутили за спиною.
Костянтин Москалець
Авторські колонки
На перший погляд ця історія небувала. Проте скількох вона змусила застановитися, а то й тихцем схлипнути?
Тарас Лютий
Авторські колонки
Чому в 1685–1686 роках Київську митрополію вдалося підпорядкувати московському патріархові і яку роль у цьому відіграв лівобережний гетьман
Ярослав Гирич
Історія
Про екзистенційні виклики, які перед суспільствами ставить пандемія COVID-19, про зв’язок етики та емпатії, а також про важливість університетів як інституцій, що протистоять догматизму різного ґатунку, Тижню розповів Ганс Йорґен Валлін-Вейє — професор педагогіки, соціальної роботи та антропології в Норвезькому університеті прикладних наук у Ліллегаммері. Розмова відбулася за сприяння Українського ПЕН.
Ганна Трегуб
Культура
Участь у міжнародних проектах стала для Наталі Тищук, шкільної вчительки з прифронтового Соледара, цілою подорожжю у світ, у якому педагоги та діти допомагають одне одному зробити навчання цікавим та змістовним.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
До президентських виборів у США лишилося менш як три місяці, а отже, виборча кампанія набирає обертів. Кінець вакацій — це пора передвиборчих з’їздів обох великих партій. Першими свій з’їзд скликали демократи. Головним завданням було офіційне висування кандидатів у президенти та віце-президенти й презентація політичної платформи.
ОНУХ
Авторські колонки