14 жовтня у Києві відбувся Марш боротьби.
Приблизно 7 тисяч людей зібрались біля пам’ятника Тарасу Шевченку, де відбулось віче. Після цього вони колонами пройшли Хрещатиком до Михайлівської площі, де відбувся концерт.
Перед початком заходів свободівців, півсотні прибічників КПУ вийшли на акцію «Народний мікрофон» біля пам’ятника Лєніну. Зв'язок акції із Маршем боротьби УПА, організований «Свободою», представники КПУ заперечили.
Колона свободівців, які прямували на мітинг до пам’ятника Шевечнка, проходила повз монумент Лєніну, між активістами зав’язалася словесна перепалка. Коли правоохоронці розборонили супротивників, комуністи привселюдно спалили червоно-чорний прапор УПА.
Згодом учасники Маршу боротьби на Михайлівський площі спалили приблизно 10 прапорів КПУ та Партії регіонів.
Міліція повідомила, що Марш боротьби відбувся у Києві без будь-яких інцидентів.
В той же час у Донецьку на площі Лєніна близько 100 осіб провели мітинг проти фашизму. Акцію організувала Комуністична партія України. Її прихильники вимагали притягти до відповідальності представників ВО «Свобода» та позбавити всю цю фракцію у Верховній Раді депутатських мандатів.
Як повідомив народний депутат від КПУ Володимир Бідьовка комуністи очікували, що свободівці будуть намагатись спаплюжити памʼятники радянської доби. «Тому ми планували це зробити не лише як мітинг, але і як охорону наших памʼятників», – сказав він.
Також у Сімферополі відбувся нечисленний мітинг проти УПА біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Активісти «Українського вибору» простояли біля пам’ятника 15 хвилин, а потім на їх місце прийшли активісти проросійських організацій.
Після нетривалого скандування, мітингувальники почали палити транспаранти разом з червоно -чорним прапором УПА. Однак підпалити його вдалося лише з четвертої спроби.
В той же час 14 жовтня у Харкові пройшов марш на честь воїнів Української повстанської армії. Понад 50 молодих людей пройшли від пам'ятника Ярославу Мудрому до хреста на честь УПА в Молодіжному парку. По дорозі молоді люди скандували «Бандера – наш герой!». Учасників акції супроводжували міліціонери.
У переддень у Харкові в акції пам’яті воїнів УПА взяли участь близько півсотні людей. Активісти ВО "Свобода" , Молодіжного націоналістичного конгресу та організації " Сокіл" зібрались в молодіжному парку на місці, біля березового хреста, встановленого на місці кам'яного пам'ятного знака, знесеного у квітні.
Також 13 жовтня у Львові відбувся Марш слави, організований на честь річниці заснування Української повстанської армії. Приблизно 200 учасників ходи були одягнені у форму УПА і несли зброю часів Другої світової війни. Присутні скандували «Бандера, Шухевич – герої України!", "Герої не вмирають, вмирають – вороги!», «Кому належить Україна – українцям! Кому належить Львів – патріотам!» , «Слава Україні! Смерть ворогам!», «Комуняку – на гілляку!».
Також 13 жовтня у Івано-Франківську відбулась піша хода вшанування учасників національно-визвольних змагань.
Від меморіального скверу, де розташована символічна могила борцям за волю України, близько тисячі людей пройшли вулицею Незалежності до Вічевого майдану. Молоді люди несли синьо-жовтий прапор, а за ними ішли кілька десятків літніх воїнів Української повстанської армії.
Також у Дніпропетровську відбулись заходи, приурочені до дня заснування УПА. У святковому мітингу та ході зі смолоскипами 13 жовтня взяли участь близько двохсот активістів. Учасники зібрання, запаливши смолоскипи, під охороною міліції пройшли разом центральними вулицями Дніпропетровська – від монументу «молодому» Тарасові Шевченку в центрі до монумента «старому» Кобзареві на Монастирському острові посеред Дніпра.
Також під час заходу організатори оголосили про початок збору коштів на спорудження першого на Дніпропетровщині пам’ятника Героям України.
В Одесі 12 жовтня з нагоди 71-ї річниці створення УПА активісти молодіжних громадських організацій "Сокіл" та "Студентська Свобода" провели 'Забіг здорової молоді". Захід відбувся під гаслами: "Героям УПА – слава, українцям – сильна держава!", "Роман Шухевич – наш герой!", "Спорт! Здоров'я! Націоналізм!".
Десять активістів з прапорами пробігли від Старобазарного скверу до вулиці Пастера. Перед початком пробігу активістів зустрів десяток опонентів з антифашистських організацій. Однак конфлікту між ними не відбулося.
Також спокійно пройшла в Одесі акція проти вшанування УПА 14 жовтня. Активісти організації «Молодіжна єдність» зібрались на акцію протесту біля пам'ятника Шевченку.
Як повідомляє видання «Думская», правоохоронці, які охороняли акцію, намагались спинити активіста, який прийшов на акцію з червоно чорним прапором. Однак згодом з’ясувалось, що цей прапор він приніс для того, щоб спалити біля пам’ятника. Після того, як протестувальники спалили прапор, вони направились до Алеї слави та поклали квіти до могил Радянських воїнів.
У Тернополі близько сотні людей 14 жовтня відзначили річницю заснування Української повстанської армії, зачитавши перед памʼятником Степанові Бандері присягу воїна УПА.
Акцію організували представники обласного осередку „Молодіжного націоналістичного конгресу".
13 жовтня у Полтаві відбувся марш УПА, організований свободівцями у переддень святкування 71-ї річниці створення УПА. Колона з сотні людей пройшла вулицею Жовтневою до пам'ятника загиблим козакам.
Також під час ходи виголошували такі гасла: "Слава Україні, героям слава" та "пам`ятай чужинець, тут господар українець". Біля театру Гоголя учасники акції зачитали присягу воїнів УПА та заспівали гімн України.
У Сумах 12 жовтня міська організація опозиціонери провели молодіжного рок-фестивалю "Вільний Крок". Захід було приурочено святу Покрови та вшануванню пам'яті борців національно-визвольних змагань.
Перед публікою виступали українські рок-гурти з повстанськими піснями. «Свобода» повідомляє, що що під час фестивалю декілька разів зникала електроенергія. «Як було з'ясовано, у будівлі Державної податкової інспекції, куди було підключено мережу для фестивалю, хтось навмисно вимикав живлення. Проте свободівці оперативно знайшли альтернативну електричну мережу, і фестиваль продовжився далі», – повідомили в «Свободі».
У Рівному 11 жовтня активісти міської організації ВО "Свобода", молодіжної організації "Студентська Свобода" та громадського об'єднання "Вболівальники міста Рівне" провели спільний "Святковий покровський марш вболівальників", присвячений 71-й річниці від дня створення УПА перед футбольним поєдинком "Україна – Польща".
Націоналісти пройшли від майдана Незалежності до фан-зони вболівальників , вигукуючи патріотичні гасла під червоно-чорними та жовто-блакитними прапорами.
Читайте також: За вісім років марші УПА переросли із сутичок з комуністами у протистояння з владою