НОВИНИ

У Харкові вшанували пам'ять воїнів УПА на місці зруйнованого пам’ятного знаку

13 жовтня у Харкові в акції пам’яті воїнів УПА взяли участь близько півсотні людей.

Активісти ВО "Свобода" , Молодіжного націоналістичного конгресу та організації " Сокіл" зібрались в молодіжному парку на місці, біля березового хреста, встановленого на місці кам'яного пам'ятного знака, знесеного у квітні.  

Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан заявив, що Вищий адміністративний суд своєю ухвалою від 12 вересня 2013 року підтвердив, що пам’ятний знак воїнам УПА був встановлений законно, а отже, його пошкодження або демонтаж є злочином. 

Архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Ігор (Ісіченко ) відслужив панахиду, потім учасники акції поклали квіти  до хреста.   Люди прийшли з державними, партійними  та червоно-чорними прапорами.

Як пояснив один з учасників акції, акцію провели напередодні Покрови через "Марш боротьби УПА" в Києві. "Ми традиційно проводимо акцію в Харкові не 14 - го , а на день раніше. Тому що 14- го в Києві "Свобода" проводить "Марш боротьби УПА" і ми будемо там" , - пояснив один з учасників акції Кирило Лукаш.

Як відомо, 13 жовтня у Львові відбувся Марш слави, організований на честь річниці заснування Української повстанської армії. Приблизно 200 учасників ходи були одягнені у форму УПА і несли зброю часів Другої світової війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.