Рябошапка повернув попередню групу прокурорів у справі екс-“беркутівців”

28 Січня 2020, 09:57

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка повернув попередній склад прокурорів у справах про розстріли на Майдані 2014 року. Про це у вівторок, 28 січня, повідомляє Адвокатська дорадча група на своїй сторінці у Facebook.

 

Йдеться про групу прокурорів у справі щодо вбивств на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. Постановою від 27 січня Рябошапка повернув "оригінальний" склад групи прокурорів – Олексія Донського, Ігоря Земського, Яніса Симонова, а також підсилив групу.

 

Як повідомлялося, 28 грудня 2019 року суд відпустив усіх обвинувачених у розстрілах на Інститутській  "беркутівців".

 

Нагадаємо, родичі Героїв Небесної сотні виступили із заявою до президента Володимира Зеленського, у якій закликали не звільняти у рамках обміну підсудних у справі розстрілу Майдану. Йдеться про Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка.

 

24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.

 

27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.

 

28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.