РФ запропонувала поновити тристоронні газові переговори з Україною та ЄС

17 Листопада 2016, 09:27

Росія, ЄС і Україна найближчим часом зберуться на тристоронні переговори щодо газу. Про це заявив глава Міненерго Олександр Новак. 

За словами урядовця, відомству "дано доручення" провести відповідні переговори і консультації.

"Ми зараз домовляємося про дату приїзду в Росію заступника голови Єврокомісії пана Марош Шефчович і будемо обговорювати питання, що стосуються надійного проходження зимового періоду та транзиту газу європейським споживачам", – сказав він.

Новак також зауважив, що тразит російського газу в Європу за українським напрямком наразі найвищий.

"Що стосується проходження зими, то тут є великі ризики транзиту, тому що Україна закачала в підземні сховища набагато менше газу, ніж це потрібно відповідно до нормативів і в порівнянні з попередніми роками. Це 14,7 млрд кубометрів, а потрібно не менше 17-18 млрд.", – зазначив міністр.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада України закликає депутатів з Європейського парламенту, Європейської комісії, національних парламентів держав-членів Європейського Союзу не допустити реалізацію політично мотивованих проектів з будівництва газопроводів в обхід України.

Нагадаємо, 11 жовтня Туреччина і Росія підписали міжурядову угоду про будівництво двох ліній газопроводу "Турецький потік" по дну Чорного моря.