РФ запланувала влаштувати сутички й заворушення в Україні на 18-20 лютого — СБУ

15 Лютого 2017, 16:31

У Службі безпеки України заявили, що низка заходів, приурочених до трагічних подій лютого 2014 року на Майдані Незалежності, організовуються з території РФ з метою дестабілізації ситуації та організації сутичок і заворушень. Про це повідомив апарату глави СБУ Олександр Ткачук.

Читайте також: Справи Майдану. Коли вирок?

"На сьогоднішній день, за нашими даними, тільки в Києві з 18 по 22 лютого планується приблизно 18 масових заходів різними організаторами. У підготовці восьми з цих заходів ми фіксуємо певні ознаки можливого використання насильницьких сценаріїв, при цьому з цих восьми три заходи організовуються з території Російської Федерації", – розповів Ткачук.

Ткачук зокрема розповів про громадянина РФ Сергія Олександровича Жука, 1971 року народження, який був членом "ДНР" під позивним "Москва" і зараз перебуває на території Росії.

"За його участі були створені профілі вигаданих осіб в соціальних мережах під іменами Миколи Гайдука та Степана Мазури, з використанням яких здійснюється інформаційно-психологічний вплив на українських користувачів", – повідомив Ткачук.

За його словами, маскуючись під патріота України і користуючись довірою громадян, Жук тривалий час намагається спровокувати масові заворушення в Києві. За даними СБУ, ця людина безпосередньо причетна до створення та адміністрування з території РФ груп у соціальних мережах, які називаються "Патріоти України", "Українська революція", "Усі на Майдан", "Продовження Революції Гідності", "Майдан-3", "Ми – патріоти України".

Нагадаємо, з 18 по 20 лютого у Києві відбудуться заходи з нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Три роки тому в ці дні в Києві було вбито понад сто людей. Українці назвали їх Небесною Сотнею. Більшість із них були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Причому снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту.