РФ відмовилася брати участь у зборах кредиторів України

15 Жовтня 2015, 22:52

Російська Федерація не братиме участі у зборах кредиторів України, які відбудуться 29 жовтня у Лондоні. Про це заявив заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак.

"Сторчак вчергове підтвердив відсутність бажання російської влади реструктурувати кредит Україні на 3 млрд доларів і повідомив, що РФ у зборах кредиторів 29 жовтня брати участь не буде: за його словами, прирівнювати країну до приватного кредитора неправильно", – йдеться у повідомленні.

Раніше у четвер у Мінфіні України повідомили, що 14 жовтня всі власники державних та гарантованих державою єврооблігацій, за винятком єврооблігацій обсягом $3 млрд, прийняли резолюцію, яка затверджує умови запропонованої реструктуризації.

"Проведення обміну для 13 серій єврооблігацій, власники яких прийняли відповідні резолюцію, дозволить реструктуризувати зовнішній борг України на загальну суму приблизно $15 млрд, зменшити на 20% розмір боргу (приблизно на $3 млрд) і уникнути протягом наступних чотирьох років виплати ще $8,5 млрд за основною сумою цих єврооблігацій", – відзначили в прес-службі Мінфіну.

Нагадаємо, 29 жовтня в Лондоні відбудуться повторні збори власників українських євробондів, погашення яких заплановано на грудень 2015 року, оскільки на першому засіданні 14 жовтня не було досягнуто кворуму.

"На повторних зборах власники цих єврооблігацій (РФ – ред.) – на даний момент єдині, хто утримався від голосування, – будуть мати останню можливість приєднатися до решти власників єврооблігацій, які підтримали угоду про реструктуризацію українського боргу", – заявили в Мінфіні.

Раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України. 

На початку вересня власники українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році, виступили за перегляд умов домовленостей про реструктуризацію українського боргу. Цю групу кредиторів представляє юридична фірма Shearman & Sterling.