Російська Федерація намагається створити в Британії нову шпигунську мережу після викриття підозрюваних у хімічній атаці у Солсбері. Про це повідомляє Daily Mail.
Повідомляється, що розвідувальні сили Британії стурбовані спробами Росії відновити позиції в країні. Зокрема, місцеві чиновники впевнені, що Головне розвідувальне управління Генштабу РФ ліквідували після провалу отруєння Сергія Скрипаля в Солсбері, а шпигунські операції тепер очолює Служба зовнішньої розвідки (СЗР).
Також у британській розвідці ростуть побоювання про те, що СЗР представляє більшу загрозу через більш високий професіоналізм її співробітників. Як відзначило одне з високопоставлених джерел, Лондон побоюється того, чого не знає про СЗР.
"Якщо Москва зараз виділяє більше ресурсів для СЗР і більше свободи для роботи у Великобританії, що, як ми вважаємо, відбувається на сьогодні, то це викликає набагато більшу стурбованість, оскільки вони більш професійні", – зазначило джерело.
Як повідомлялося, 7 грудня президент Чехії Мілош Земан заявив, що контррозвідувальна служба країни BIS у своєму щорічному звіті не надала доказів присутності російських або китайських шпигунів у країні.
Раніше BIS опублікувала звіт у якою повідомляється, що за кібератаками, що були спрямовані на МЗС Чехії у 2017 році, причетні розвідувальні служби Росії. У доповіді йдеться, що дві окремі атаки на МЗС Чехії частково були роботою хакерської групи APT28, яка пов'язана з російським урядом і була звинувачена в кібератаках у Німеччині й США.
Згідно зі звітом, хакери отримали доступ до понад 150 поштових скриньок персоналу МЗС, скопіювали електронні листи та вкладення. Таким чином, вони отримали дані, які можуть використовуватися для майбутніх атак, а також перелік потенційних цілей практично у всіх важливих державних установах.