НОВИНИ

"Маячня". Президент Чехії заявив, що у звіті спецслужб немає доказів про шпигунів РФ

Мілош Земан заявив, що BIS переконує громадськість у своїй корисності, оскільки це спосіб зберегти або збільшити свій бюджет.

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що контррозвідувальна служба країни BIS у своєму щорічному звіті не надала доказів присутності російських або китайських шпигунів у країні. Про це повідомляють České noviny.

 

 

Так, Земан повідомив, що він читав непублічну частину цих звітів, але не побачив конкретних доказів. "Я сподіваюся, що не розкрию державної таємниці, крім таємниці про нездатність BIS сказати, що протягом шести років не має конкретних доказів того, що б вказувало на російського або китайського шпигуна", - сказав президент.

 

За його словами, BIS переконує громадськість у своїй корисності, оскільки це спосіб зберегти або збільшити свій бюджет. 

 

"Тож коли вони базікають, що тут кишить російськими та китайськими шпигунами, у той час коли протягом шести років не вдалося зловити жодного шпигуна, це маячня, але для не досить поінформованого народу це є досить переконливим", - сказав Земан.

 

Крім того, чеський президент додав, що BIS не вдалося виявити жодних ісламських терористів на чеській території, хоча поліція та інші служби заявили про їх існування.

 

За даними BIS, чиновники китайської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям, були значно більш активними у минулому році. Деякі офіцери, які працюють у різних делегаціях, що прибувають до Чехії, також здійснюють розвідку. Способи тиску для популяризації китайських інтересів також використовувались дипломатами. Китайський підхід аналогічним чином є гібридним, як у випадку з Росією, зазначає BIS. 

 

Раніше BIS опублікувала звіт у якою повідомляється, що за кібератаками, що були спрямовані на МЗС Чехії у 2017 році, причетні розвідувальні служби Росії. У доповіді йдеться, що дві окремі атаки на МЗС Чехії частково були роботою хакерської групи APT28, яка пов'язана з російським урядом і була звинувачена в кібератаках у Німеччині й США.

 

Згідно зі звітом, хакери отримали доступ до понад 150 поштових скриньок персоналу МЗС, скопіювали електронні листи та вкладення. Таким чином, вони отримали дані, які можуть використовуватися для майбутніх атак, а також перелік потенційних цілей практично у всіх важливих державних установах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.