РФ може порушити справу проти захоплених українських моряків — Москалькова

26 Листопада 2018, 10:45
Росія може відкрити кримінальне провадження проти захоплених на суднах у Керченській протоці українських моряків. Про це заявила уповноважена РФ з прав людини Татьяна Москалькова, передає Громадське.

 

"Я передбачаю, що може бути кримінальна справа у зв’язку з незаконним перетином кордону (нібито територіальних вод РФ у Чорному морі, – Ред.). Логічний такий висновок. Теоретично, моряки можуть бути затримані", –  сказала вона.

 

Водночас на питання про те, яка подальша доля українських військових, яких, за інформацією ФСБ, відправили до Керчі, Москалькова відповіла: "Чи будуть вони там сидіти, чи буде обмін — я не знаю, це не в межах моєї компетенцїї".

 

Крім того, Москалькова додала, що не отримувала жодних скарг ані від моряків, ані від їхніх родичів чи адвокатів.

 

"Я вже доручила нашій службі, яка приймає кореспонденцію, аби вони взяли ситуацію під особливий контроль", — сказала вона.

 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підтримав введення воєнного стану в Україні. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.

 

Раніше прес-центр  ВМС ЗС України повідомив, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

Як повідомлялося, російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Військово-морських сил Збройних сил України. 

 

Нагадаємо, в неділю, 25 листопада, прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик