Режисер Лозниця закликав звільнити Сенцова

7 Вересня 2018, 16:49

Український режисер Сергій Лозниця у п'ятнцю, 7 вересня, у рамках 75-го Венеціанського кінофестивалю виступив на підтримку політв'язня Олега Сенцова. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

"Я не полишаю надії, що здоровий глузд прокинеться, ті люди, які можуть вирішити долю Олега, все-таки зроблять так, щоб його доля змінилася, і трагедії не сталося", – зауважив він.

 

Зокрема, він відзначив, що 7 вересня стало 117-м днем голодування Сенцова.

 

"І до цього дня нічого не сталося, що якось вплинуло і змінило б його долю. На жаль, випадок з Олегом говорить про те, що ми всі, відомі режисери, вчені, політики, не можемо зробити нічого, щоб звільнити одну людину з в'язниці", – наголосив Лозниця.

 

Крім того, він підкреслив , що вперше приїхав до Венеції у 2015 році, представляючи картину "Подія".

 

"Олег Сенцов вже був у в'язниці, під слідством, і я говорив зі сцени слова про цю справу і висловлював протест… Потім приїхав сюди в 2016 році з фільмом Аустерліц, тоді Олег отримав 20 років", – додав він.

 

Нагадаємо, 20 серпня представники української діаспори у Франції записали відеозвернення до президента країни Емманюеля Макрона, в якому просять сприяти звільненню українського режисера Олега Сенцова.

 

13 серпня міністр культури Франції Франсуаз Ніссен, режисер Жан-Люк Годар і Кен Лоуч та інші відомі особистості у сфері мистецтва написали відкритого листа із закликом звільнити політв'язня Олега Сенцова. 

 

Як повідомлялося 28 серпня, незаконно засуджений РФ український режисер Олег Сенцов повідомив, що в нього дистрофія, анемія та гіпоксія.

 

Нагадаємо, 22 червня мати українського режисера Людмила Сенцова написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина. Однак 14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування Сенцов повинен самостійно звернутися до Путіна з відповідним проханням. 15 серпня стало відомо, що комісія Ямало-Ненецькомго автономномго округу РФ не прийняла клопотання про помилування Сенцова.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування.