«Як повідомляється, російські банки допомагають режиму Асада попри санкції ЄС та США, утримуючи сирійські гроші та легально продовжуючи вести бізнес із ним у Європейському Союзі та США. Із більш агресивним та скоординованим підходом до фінансових санкцій, Обама міг би нанести серйозну економічну шкоду можливостям Асада», – пише авторка.
«Агресивні санкції могли б бути ефективнішими, ніж бомбардування, – значні фінансові витрати тим, хто підтримує Асада, пришвидшили б кінець сирійської громадянської війни", – додає вона.
Проте якщо Росія буде змушеною вибирати між її банками та режимом, що не має світової підтримки, то може припинити озброєння сирійського уряду, зазначається в статті Reuters.
США та ЄС вже наклали жорсткі санкції, які забороняють сирійським банкам безпосередньо вести бізнес на західних ринках капіталу. Винятком є лише сирійська опозиція, яка може відкривати банківські рахунки. Але принаймні три російські банки дають можливість режиму Асада ухилятися від цих санкцій, відкриваючи рахунки у Москві.
«Центральний банк Сирії, згідно із загальнодоступною інформацією, відкрив рахунки у євро та рублях у банку ВТБ, який на 75% належить російській державі. Внєшекономбанк (ВЕБ), як повідомляється, все ще веде бізнес у Сирії. Газпромбанк (ГПБ) працював там минулого року, але зараз заявляє, що припинив свою діяльність.
Всі три банки мають нормальні відносини із фінансовими інституціями Сполучених Штатів. Вони позичають у банків США та інших фінансових інституцій та інвестують у Європі і сильно залежні від західного капіталу".
Як зазначає Reuters, Вашингтон не може контролювати ці російські банки – так само як він не міг зупинити Москву від продажу зброї Асаду. Проте Обама може примусити банки обрати між бізнесом із режимом Асада та нормальним бізнесом зі Сполученими Штатами.