НОВИНИ

Путін вважає звинувачення влади Сирії у використанні хімзброї "провокацією"

Президент Росії Владімір Путін назвав "дурницею" та "провокацією" заяви про застосування урядовими військами в Сирії хімічної зброї. Про це Путін заявив 31 серпня у Владивостоці, спілкуючись з журналістами.

"Здоровий глузд говорить сам за себе, урядові війська наступають, в кількох регіонах вони оточили повстанців. За цих умов давати козир тим, хто постійно закликає до зовнішнього військового втручання, просто несусвітня дурниця", - сказав Путін.

Раніше державний секретар США Джон Керрі, посилаючись на дані американської розвідки, звинуватив Сирію у використанні хімічної зброї та вбивстві 1429 людей, в тому числі 426 дітей.

Після цього президент Барак Обама заявив, що США можуть вдатися до "стриманої" операції у Сирії.

За кілька годин після цієї заяви, інспектори ООН, які розслідували ймовірне використання хімічної зброї в Сирії, залишили Дамаск. Їхнє відбуття з Сирії усуває як практичні, так і політичні перешкоди для проведення під егідою США військової операції проти Сирії, вважає кореспондент ВВС у Бейруті Кевін Конноллі.

Місія інспекторів ООН у Дамаску тривала чотири дні. За словами генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, на підготовку остаточної версії їхнього звіту інспекторам може знадобитися два тижні.

Сирійська влада називає звинувачення США "повністю брехливими" та покладає вину за атаку на повстанців.

Також Путін закликав Обаму подумати про майбутні жертви в Сирії, перш ніж застосовувати силу. Він, зокрема, нагадав, що американський президент нагороджений Нобелівською премією миру.

За словами Путіна, США проявляють "неповагу", не розкриваючи міжнародній спільноті отримані ними докази провини Ассада. Якщо докази не пред'явлені, то це, на думку Путіна, все одно, що їх немає.

"Посилання на те, що в них такі докази є, але вони секретні і вони нікому не можуть їх надати, не витримують жодної критики, це просто неповага до своїх партнерів", - зазначив Путін.

Раніше Росія, яка є ключовим союзником Сирії, раніше попередила, що "будь-які односторонні дії в обхід санкції Ради Безпеки ООН" будуть "прямим порушенням норм міжнародного права".

Москва разом з Китаєм раніше заблокувала два попередні проекти рішення Ради безпеки ООН з сирійського питання.

Читайте також: Війна в Сирії: 70 тис жертв, $1,2 млрд допомоги і міжнародний конфлікт щодо військового втручання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.