Якщо у 2011 році в Україні зафіксували 30 нападів на журналістів, то у 2012 році таких випадків було вже 80.
Таким чином в індексі свободи преси, який складають "Репортери без кордонів", Україна опустилась з 89-го місця, на якому вона перебувала у 2009 році, до 126-го.
"Репортери без кордонів" закликали Європейський Союз порушити цю тему під час саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі.
"Репортери без кордонів" звертають увагу на те, що впливові українські мас-медіа перебувають у руках політиків або підприємців і фактично не ведуть виваженого інформування.
Так, повідомляють далі "Репортери без кордонів", на початку цього року керівник президентської адміністрації Сергій Льовочкін придбав 20% акції компанії "Inter Media Group", до складу якої входить і популярний телеканал "Інтер".
Незрозумілою залишається структура власників, які стоять за телеканалом ТВі, який досі вважався найпопулярнішим критичним телеканалом країни.
Після перемоги Януковича на виборах у цього телеканалу виникало дедалі більше проблем у зв'язку з його об'єктивним висвітленням подій.
Як заявляють "Репортери без кордонів", типовим для України явищем є те, коли структуру власників у мас-медіа завуальовують за допомогою незрозумілої участі в них українських та іноземних фірм.
Нагадаємо, як свідчать результавти дослідження, проведеного проектом ENP EaP Media Freedom Watch за підтримки ЄС, за індексом свободи медіа серед країн Східного партнерства лідирує Молдова, яка випередила Білорусь і Азербайджан. Україна займає ж четверту позицію із шести.