Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" повідомила, що в період від 1 січня до 1 грудня 2017 року у світі загинули щонайменше 65 працівників ЗМІ через свою журналістську діяльністю. Про це йдеться в звіті організації опублікованому у вівторок, 19 грудня.
Згідно з документом, 39 журналістів були цілеспрямовано вбиті, ще 26 загинули під час виконання професійних обов'язків унаслідок бойових дій або терактів.
Зазначається, що серед загиблих 55 – чоловіки, 10 – жінки. Майже половина з цих журналістів загинули в країнах, де немає збройних конфліктів.
Найнебезпечнішими державами для журналістів у 2017 році визнали Сирію, Мексику, Афганістан, Ірак та Філіппіни.
Україна в звіті згадується в контексті викрадень двох працівників ЗМІ в самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" на Донбасі. Йдеться про викрадення журналіста Станіслава Асєєва та блогера Едуарда Неделяєва.
У організації зазначили, що на початку збройного конфлікту в 2014 році на Донбасі було викрадено понад 30 журналістів. Той факт, що цьогоріч там викрадено двох працівників ЗМІ, у звіті пояснюється зниженням інтенсивності бойових дій, зміцненням лінії фронту та тим фактом, що нині на непідконтрольних Києву територіях Донбасу майже не залишилось критично налаштованих журналістів.
Загалом цьогоріч у всьому світі загинули найменше журналістів за останні 14 років. Однією з причин цього "Репортери без кордонів" називають виїзд журналістів із країн, у яких їхня робота стала надто небезпечною, зокрема з Сирії, Іраку, Ємену та Лівії. Окрім того, працівники медіа нерідко припиняють журналістську діяльність і починають працювати у сферах, менш небезпечних для життя, вказано у звіті.
Нагадаємо, неурядова організація "Комітет захисту журналістів" (CPJ) повідомила, що станом на 2017 рік 262 журналісти перебувають у в'язниці в різних країнах світу.