НОВИНИ

Історичний максимум. У CPJ назвали кількість ув'язнених журналістів за 2017 рік

За інформацією організації, найбільше ув'язнюють працівників ЗМІ в Туреччині, Китаї та Єгипті.

Неурядова організація "Комітет захисту журналістів" (CPJ) повідомила, що станом на 2017 рік 262 журналісти перебувають у в'язниці в різних країнах світу. Про це йдеться в звіті CPJ опублікованому в середу, 13 грудня. 

Зазначається, що це є новим рекордом після минулорічного історичного максимуму 259.

Відповідно до звіту організації, найбільше ув’язнюють працівників ЗМІ в Туреччині, Китаї та Єгипті. Загалом за гратами в цих країнах перебувають 134 журналісти або 51 % від загальної кількості.

Крім того, до моніторингу потрапили Україна, Алжир, Камбоджа, Демократична Республіка Конго, Еквадор, Екваторіальна Гвінея, Гватемала, Ірак, Марокко, Нігер, Пакистан, Республіка Конго, Сомалі та Уганда.

Український журналіст Роман Сущенко та ще чотири працівника ЗМІ потрапили до списку в’язнів-журналістів в Росії.

Повідомляється, що 97% в’язнів-журналістів були громадянами країн затримання, 22 затриманих або 8% – жінки-журналісти, 75 випадків або 29% – фрілансери.

У "Комітеті захисту журналістів" наголосили, що політика є причиною 87% ув’язнень журналістів.

Крім того, у CPJ додали, що в 2016 році за їхнього втручання було достроково звільнено щонайменше 67 в’язнів-журналістів у всьому світі.

Зазначимо, що CPJ проводить щорічне дослідження ув’язнених журналістів з початку 1990-х років.

Нагадаємо, у липні ІМІ зафіксував найбільшу кількість фактів побиття журналістів, що сталися з початку року в Україні.

Як повідомлялося, у Москві 27 листопада продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку ще на два місяці — до 30 січня 2018 року.

Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.