Експерти оцінили не так давно створені університети за їх нинішньою успішністю та потенціалом. Для складання рейтингу було використано 13 показників з наступних основних категорій: дослідження (обсяги, прибутки та репутація), цитування (науковий вплив), викладання (навчальне середовище), міжнародна репутація та дослідження, вплив на промисловість (інновації).
Першу сходинку в рейтингу посів заснований у 1986 році Пхоханский університет науки і технології (Південна Корея), який набрав максимальні 75 зі 100 балів.
До десятки лідерів ввійшли також швейцарська Федеральна політехнічна школа Лозанни (рік заснування – 1969), Корейський провідний науково-технологічний інститут KAIST (рік заснування – 1971), Гонконзький університет науки і технології (рік заснування – 1991), Каліфорнійський університет в Ірвайні (рік заснування – 1965), голландський Університет Маастріхта (рік заснування – 1976), британський Йоркський університет (рік заснування – 1963), сінгапурський Наньянский технологічний університет (рік заснування – 1991), паризький Університет Пьєра і Марі Кюрі (рік заснування – 1971) та ще один французький виш – Університет Париж-південь XI (рік заснування – 1970).
Загалом серед 100 включених до рейтингу вишів 18 є університетами Великої Британії, 13 – Австралії, 8 – США, 7 – Франції, 6 – Іспанії, 5 – Тайваню, по 4 з Канади, Німеччини та Гонконгу, по одному зі Швейцарії, Норвегії, Нідерландів, Японії, Італії, Ірану, Греції та Бразилії.
Університети країн Східної Європи, зокрема, українські та російські, до рейтингу не потрапили.