«Регіонали» створили в Бельгії неурядову організацію

22 Березня 2012, 10:11

Статут організації було підписано 29 грудня 2011 року в Брюсселі.

Засновниками центру є шість осіб.

Європейська сторона представлена Інною Кірш, яка багато років працювала адміністратором із зовнішніх зв'язків у Європарламенті і є виконавчим директором новоствореної організації, Ендрю Еджел, особу якого наразі встановити не вдалосята Антоніною Руссевою – прес-аташе групи соціалістів Болгарії у Європарламенті.

Троє інших засновників бельгійської організації: депутати від Партії регіонів Леонід Кожара, Віталій Калюжний і Євген Геллер.

Казначеєм організації призначено Калюжного, який з 2000 по 2005 рік працював у структурах Бориса Колеснікова: спочатку інженером-програмістом у «Фірмі ЮГ», а потім – провідним розробником програмного забезпечення ЗАТ «Виробниче об'єднання «Київ-Конті», яке також належить Колеснікову.

Третій український учасник «Європейського центру сучасної України» – також уродженець Донецька Євген Геллер, до депутатства був президентом футзального клубу «Шахтар». Зараз – власник луганської футбольної команди «Зоря».

І Калюжний, і Геллер входять до неформальної групи Ріната Ахметова у Верховній Раді, а також близькі до Бориса Колеснікова і Андрія Клюєва.

Нагадаємо, раніше Кірш заявляла, що новостворена неурядова організація має на меті інформувати про політичне життя в Україні з огляду на просування євроінтеграційних прагнень держави, запровадження контактів на політичному, бізнесовому та культурному рівнях між українськими та європейськими політками, а також громадянським суспільством, представниками експертних кіл.