НОВИНИ

Партія регіонів може втратити політичну монополію у Криму

В АРК офіційно оприлюднили підсумки проміжного голосування в кількох населених пунктах. У Красногвардійському районі замість вибулих обирали двох сільських голів. В одному із сіл з перевагою лише в один голос переміг представник Партії регіонів, в іншому, випередивши суперника-«регіонала» на півсотні голосів – висуванець партії «Російська єдність».

Лідер партії «Російська єдність», депутат Верховної Ради Криму Сергій Аксьонов заявив, що жителі села Восход, які обрали партійного висуванця Романа Шантаєва сільським головою, «зробили найкращий вибір». Він стверджує, що його однопартієць – «професіонал і патріот своєї малої батьківщини», а за ним стоїть «потужна і принципова політична сила».

Аксьонов не приховує, що має амбіційні плани щодо майбутніх виборів до Верховної Ради України. Він каже, що «Російська єдність» планує виставити «гідний партійний список», а сам він, як сказав, збирається балотуватися в одному з мажоритарних округів у Сімферополі.

Соціолог Євген Копатько підтверджує, що Аксьонов, за результатами свіжих опитувань, в адміністративному центрі автономії має «один із найкращих показників» популярності і це відкриває перед ним непогані електоральні перспективи.

Голова Асоціації політологів Криму Олександр Форманчук не заперечує, що «Російська єдність» і Партія регіонів є «гравцями на одному сегменті виборчого поля». Він каже, що за нинішніх політичних та економічних умов, коли рівень довіри кримчан до «регіоналів» знижується, відбувається незначне «перетікання симпатій» на користь «русоєдів», як це спостерігалося на довиборах у Красногвардійському районі. Тож у «Російської єдності» тепер з’явився шанс «дещо підвищити свої електоральні можливості».

Водночас Форманчук зазначає, що зараз у кримських «регіоналів» немає «реальних конкурентів», які б могли акумулювати невдоволення партією влади. На його думку, єдиний суперник Партії регіонів у Криму – це пасивність виборців.

«Супротивник Партії регіонів – це явка. Явка виборців в останні роки неухильно знижується. Проміжні вибори проходять за низької активності. Люди загалом розчарувалися», – зазначив політолог.

Один із чільних публічних кримських «регіоналів», віце-спікер місцевого парламенту Григорій Іоффе, коментуючи результати проміжних виборів у Красногвардійському районі, каже, що «нічого страшного чи небезпечного» для Партії регіонів не сталося і якісь далекі висновки робити передчасно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.