Регіонали борються в Україні з “фашизмом”, а Європі розповідають про “покращення”

22 Травня 2013, 15:06

В інтерв’ю Плотніков запевняє, що «українська економіка зростає». Він впевнений, що «не зважаючи на погані прогнози, вийдемо в плюс».

Автор інтерв'ю, колишня кореспондентка УТ-1 у Варшаві, а нині працівник редакції "Rzeczpospolita", починає з рейтингу Doing Business, за яким Україна перебуває на 152 позиції серед 183 держав щодо легкості реєстрації підприємств. Далі наводить прогнози щодо зростання української економіки, що різняться: МВФ оцінює шанси як нульові, а Європейський Банк Реконструкції та Розвитку прогнозує зростання на рівні 0,5%. Плотніков схильний до оптимістичного прогнозу. 

Натомість заголовок інтерв'ю цієї суперечності не видає – він носить ствердний характер. Тетяна Серветник на запитання, чому до інтерв'ю відсутній коментар експерта, відповіла, що розгорнутий матеріал про економічну ситуацію в Україні вона підготувала окремо.

Як повідомлялось, поки Плотніков розповідав в Європі про «покращення» його однопартійці вже забули про нього і почали активно боротися з «фашизмом».

Експерти переконані, що «антифашистською» риторикою влада намагається відвернути увагу від безробіття, низьких зарплат і корупції.

Нагадаємо, у березні заступник державного секретаря США Венді Шерман під час візиту в Україну пояснив прем’єр-міністру Миколі Азарову, що його «покращення» – насправді рецесія.

Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку – серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.

Інвестори та експерти констатують погіршення інвестклімату в Україні.

Читайте також "Покращення": економічна криза в Україні поглиблюється