Регіональні особливості протестів: Одеса – жартує, у Севастополі – “вовки”, а Харків “грається” з вогнем

17 Лютого 2014, 11:34

Учасники майданів на Західній Україні активно організовують загони самооборони, до який входять і дівчата.

В Івано-Франківську загони самооборони вдень і вночі практикуються. Окремі сотні самооборони формують і студенти Івано-Франківська. А в Тернополі є жіночий загін самооборони.

Саме ці області наразі є найбільш непокірними владі. Зокрема, у Львові продовжують блокувати внутрішні війська, попри те, що за цим фактом вже відкрито кримінальне провадження. Мешканці Львова протягом кількох днів «прогулюються» біля військових частин, щоб не допустити виїзд солдатів до Києва.

Фото Вголос

Крім цього, на Заході України після загострення ситуації в країні почали подавати у відставку силовики. Дехто з них зробив це публічно.

 

Водночас саме в цих регіонах найактивніше бойкотують бізнес депутатів-регіоналів в знак протесту проти безчинства влади. Так, наприклад, у Львові забарикадували «Епіцентр», що належить сім’ї Галини Гереги, через що до магазину впродовж чотирьох днів не могли потрапити покупці.

На головній площі міста Володимир-Волинський на Волині 13 лютого встановили дошку ганьби з фото депутатів міськради, районної ради та Волинської облради від Партії регіонів.

На супроводжуючих фото підписах вказано, що місцеві регіонали є «членами партії, яка вбиває людей», а також, що ці люди «залишаються з диктатором».

Мешканці міста по-різному реагували на цю дошку: хтось посміхався, хтось вживав нецензурні слова, хтось плював у фотографії регіоналів.

У цікавий спосіб до протестів проти чинної влади підійшли в Одесі. Акції переросли у висміювання місцевої влади, котра побоюючись штурму Одеської ОДА після загострення протесту у столиці, зміцнювала її оборону бетонними блоками, якими забарикадувала входи до будівлі.

Одесити креативно підішли до ідеї проведення акцій у відповідь владі. Так, художники влаштували «артмайдан» і біля пам’ятника відомому «западенцю» Дюку де Рішельє провели виставку «ЯнукоВІЧ».

Серед найпопулярніших робіт – «Пам'ятник пісяючому президенту», де поруч із його золотим унітазом зображені беркутята й «тітушки».

У той же день одеський Майдан прийняв сатиричну декларацію і двотисячною колоною здійснив марш вулицями міста з портретами Рішелье, Дерібаса, де Воллана, Маразлі, Ланжерона, позначеними червоними штампами  «западенець». Вони ж були зображені й на банері з написом «Западенці, що понаїхали». Під час ходи учасники маршу скандували: «Одеса – западенське місто, Одеса – це Європа!».

А 13 лютого близько 20 активістів одеського Майдану влаштували жартівливий "штурм" міської ради іграшковою авіацією і радіокерованими танками.

Активіст у військовій формі з намальованими вусами оголосив про «захоплення адмінбудівлі бандерівцями». Він заявив, що «авіація куплена на кошти Держдепу і Пентагона», а організувати штурм допомогли «Європа та НАТО».

Натомість у Донецьку під час акції, присвяченій 96-й річниці з дня заснування Донецько-Криворізької республіки всім бажаючим роздавали паспорти Донецької республіки.

Крім цього, в місті презентували рух «Оборона Донецька», створений на базі учасників спільнот у соціальних мережах. Представники руху заявляють, що будуть разом з міліцією контролювати порядок у місті й охороняти його від «Правого сектору» й інших радикалів».

Про методи охорони вони детально не розповіли, обмежившись лише заявою, що діятимуть в межах закону. Символом «Оборони Донецька» стала георгіївська стрічка.

У Донецьку також досить активно діють тітушки. Зокрема, нещодавно близько 30 невідомих молодиків напали на кафе, де відбувалася зустріч громадського активіста лідера руху "Сила людей" Олександра Солонтая з мешканцями міста. Тітушки побили обладнання і людей.

 

У Севастополі "оборону" державних установ тримав байкерський клуб "Нічні вовки", симпатію до якого раніше висловлював президент Росії Владімір Путін.

Водночас саме в цьому регіоні були найчисельніші протести на підтримку влади і найрізкіші заяви стосовно ситуації в Україні. Так, місцеві депутати пропонували зібрати підписи на введення російських військ в Україну, а також просували ідею федералізації.

Боротьба місцевої влади з будь-якими прояви активності в Харкові зводиться до того, що протестувальникам традиційно палять автомобілі, б’ють тітушки, нападають на приміщення, де проходять збори майданівців, а опозицію – обливають зеленкою.

Водночас, саме у Харкові було створено громадську спілку «Український фронт» для «зачищення країни від окупантів». Ця спілка вочевидь була створена на противагу «Правому сектору». Це підтверджує і те, що під час створення вони висловили намір взяти участь у переговорах влади і опозиції, як про це заявляв раніше «Правий сектор».

Втім, після формального створення цієї організації наявних результатів її діяльності поки не було.

Активізувала свою діяльність і організація Оплот в Харкові, яка заявила про намір "законними методами" добиватися припинення акцій на Майдані Незалежності в Києві. Ще 17 січня керівник організації Євген Жилін обіцяв «через два тижні» «розтягнути Майдан». Їх рішучість поки виявляється лише перед ЗМІ.

Позначки: