НОВИНИ

У Тернополі створили жіночий загін Народної самооборони

Жіночий підрозділ Загону народної самооборони на рівні з чоловіками стежитиме за порядком в приміщенні облради, а також відповідатиме за медичну допомогу у разі необхідності. Про це повідомив обласний Штаб національного спротиву.

Окремий жіночий загін вирішили сформувати у зв'язку з тим, що в створений 25 січня облрадою Загін народної самооборони почало записуватися дуже багато жінок.

"Ми їм навіть тепер не даємо всієї інформації, дещо від них приховуємо, бо наші жінки одразу хочуть бути на передовій", - зазначив один з активістів Штабу Віктор Мартинюк.

Жіночий загін разом з чоловіками стежитиме за порядком в приміщенні облради, в якому вже тиждень перебувають люди, а також відповідатиме за медичну допомогу у разі необхідності.

Очолила жіночий загін голова фракції ВО "Свобода" у Тернопільській облраді Марія Чашка.

"Згадуючи історію військових дій повстанських років, пам'ятаємо, що Україна творила свою власну армію із добровольців, не з примусу. І відразу зголошувалися молоді жінки й дівчата, які залишали рідні домівки задля того, щоби служити загальноукраїнській справі. Те, що поряд із сильними та мужніми українцями на майданах всієї держави зараз багато українок різного віку, не дає впасти духом сильній половині людства. І якщо треба буде - ми готові перейти до рішучих дій", - запевнила Чашка.

Як повідомлялось, 23 січня мітингувальники захопили приміщення Тернопільської обласної ради, в якому розташована облдержадміністрації.

25 січня Тернопільська обласна рада відкликала повноваження, які вона делегувала облдержадміністрації, та створила облвиконком. Також облрада двома третинами голосів проголосувала за висловлення недовіри голові Тернопільської облдержадміністрації Валентину Хоптяну. Також облрада визнала Народну Раду України як орган, уповноважений представляти інтереси народу України на території області та створила Загін народної самооборони як орган облвиконкому.

Нагадаємо, депутати облради заборонили проводити на території області заходи за участю Збройних сил України, МВС, інших правоохоронних органів з використанням спеціальних засобів, зброї та військової техніки, спрямованих на обмеження прав громадян на проведення мирних зібрань та заборонили на діяльність Партії регіонів та КПУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.