Регіонал визнав, що влада не хоче звільняти Тимошенко без відкупу

4 Листопада 2013, 14:08

«Якщо ми її зараз випустимо під будь-яким приводом, це буде означати, що цих грошей бюджет ніколи не побачить. Сьогодні, як ви знаєте, у США та Швейцарії ініційовано дві судові справи з повернення коштів Юлії Тимошенко. Загальна сума знайдених грошей сягає щонайменше півмільярда доларів США. Частина з них – це спільні гроші з Павлом Лазаренком, які заарештовані і перебувають на рахунках у США. Частина – у швейцарському банку на рахунку Юлії Тимошенко. Крім того, Україна розраховує відсудити кошти від продажу каліфорнійської вілли Павла Лазаренка, придбаної за корупційні надходження колишнього прем’єра», – зазначив Олійник.

За його словами, Юлія Тимошенко має також борги і перед Росією.

«За справою ЄЕСУ існує борг із держгарантіями у понад $400 млн. І з нашого боку було б дуже дивно відпустити Юлію Тимошенко до її незаконно набутих і схованих за кордоном статків. Зараз країна не в такому фінансовому стані, що може собі дозволити припинити боротьбу за корупційно набуті гроші Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка. Люди нас не зрозуміють, якщо ми її відпустимо до її коштів. Тоді ми точно вже не побачимо ані її, ані її коштів, як ніколи не побачимо в Україні Павла Лазаренка», – наголосив Олійник.

Як повідомлялось, міністерство доходів і зборів розпочало судовий процес у США та Швейцарії для захисту інтересів держави Україна у справі про розкрадання $200 млн, у незаконному привласненні яких підозрюють групу осіб, зокрема українських екс-прем'єрів Юлію Тимошенко та Павла Лазаренка.

Нагадаємо, раніше газета «Сегодня» з посиланням на джерело в уряді повідомила, що Кабмін хоче повернути в Україну  4,1 мільярди гривень Павла Лазаренка, а екс-прем'єра Юлію Тимошенко зробити головним фігурантом тієї справи.

За інформацією видання, $477 млн із цієї суми були заморожені на рахунках Павла Лазаренка у 2006-му, коли він був засуджений американським судом. Якщо в історії з $477 млн Юлія Тимошенко, згідно з матеріалами суду, була задіяна лише побічно (нібито саме вона переказувала гроші на рахунки Лазаренко в 1996-1999 роках), то в позові, який Кабмін планує подати до суду Женеви, за інформацією джерела, вона є головним фігурантом.