Законопроектом пропонується для інвестора, який погодиться зайняти ці приміщення і відродити там підприємства, знизити податок на прибуток з нинішніх 19% до 0% на період 2015-2020 років.
А з 2020 р. брати 8% податку.
Крім того, пропонується дати право бізнесменам безмитно ввозити інвестиційне обладнання, необхідне для роботи.
У пояснювальній записці документа говориться, що закон може набути чинності з 2015 року.
Бізнесмен на 7 років отримає статус того, хто «відроджує інфраструктуру на селі» і буде зобов'язаний створити не менше 20 робочих місць на малому підприємстві (пилорама), 30 – на середньому (ферма) і 70 – на великих (цукровий завод) і платити робітникам в 1, 5 рази більше, ніж середня зарплата по сільськогосподарській галузі (тобто від 3600 грн і вище).
На думку Бобова, прийняття закону дозволить відродити до 700 підприємств і створити близько 40 тис. робочих місць.
«Ідея хороша, але треба прорахувати, скільки втратить бюджет від введення пільг і скільки отримає від створення нових робочих місць у вигляді податків, – говорить перший заступник голови фракції ПР у Раді Михайло Чечетов. – Час подумати ще є, адже розглядати його будуть не раніше осені».
Нардеп Ксенія Ляпіна («Батьківщина») згодна, що відроджувати село треба, але одними пільгами це питання не вирішити.
Адже навіть якщо відновити цукровий завод або лісопильню, давши мешканцям навколишніх сіл робочі місця, потрібен ринок збуту.
Крім того, в законі мають бути передбачені штрафи за невиконання зобов'язань.
«А якщо інвестор не виконає свої зобов'язання, санкції в законі (наприклад, доплата податку на прибуток, сплата мита плюс штраф) не передбачені», – сказала Ляпіна. Комуніст Олександр Голуб сумнівається, що такими заходами можна поліпшити стан справ на селі.
«На ділі бізнес стане прикриватися цим законом, щоб йти від сплати податків», – стверджує Голуб.
Президент Украналітцентра Олександр Охріменко каже, що вкладати гроші в будівництво агрокомплексов готовий великий бізнес, але треба, щоб нарешті набув чинності закон про ринок землі.
Без цього жоден бізнесмен не буде розвивати інфраструктуру на території, яка йому не належить. Що стосується податкових і митних пільг, то експерт нагадав: вони вводилися не раз і зловживань від цього було набагато більше, ніж користі.
Як повідомлялось, президент Білорусі Аляксандр Лукашенка під час українсько-білоруських переговорів заявив, що Білорусь готова допомогти Україні в реалізації масштабної програми модернізації сільського господарства.