«Не існує у світі жодних правил, які би змушували будь-яку державу добровільно відмовлятись від захисту власного виробника, власної промисловості, власних робочих місць. Ніхто у світі цього не робить, тим більше в епоху кризи», – заявив Кожара.
Він наголосив, що серед завдань нового парламенту та уряду України – підтримати національного виробника, зменшити залежність від імпорту і стимулювати виробництво усередині країни.
«Витримавши навалу кризи, ми допоможемо нашим європейським партнерам, які зможуть розраховувати на стабільність Східноєвропейського регіону завдяки стабільності його ключової держави – України», – вважає Кожара.
Як повідомлялось, 11 грудня Рада ЄС з питань зовнішньої політики повторила прохання до України відкликати повідомлення про перегляд своїх зобов'язань в СОТ, згідно ст.28 ГАТТ, так як ця ініціатива "викликає комерційну стурбованість і кидає виклик цілісності багатосторонньої торговельної системи".
Нагадаємо, у вересні Україна подала заявку на перегляд мит. Київ має намір домогтися підвищення максимальних ставок митних зборів на 350 видів товарів для Світової організації торгівлі, зокрема, на легкові й вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м'ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини, шприци й інші позиції.
Наприкінці листопада 23 держави-члени СОТ закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань.
3 грудня в МЗС заявку України про перегляд тарифів у рамках СОТ назвали обґрунтованою і такою, що цілком відповідає процедурам Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.
Згодом урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції України Валерій П'ятницький заявив, що умови торгівлі України через перегляд тарифів у СОТ не погіршаться.