“Регіонал” лякає Україну санкціями з боку ПАРЄ за декриміналізацію статті Тимошенко

15 Березня 2012, 13:05

Депутат зазначив, що на засіданні Комітету ПАРЄ з юридичних питань та питань прав людини глава однієї з головних структур Ради Європи, GRECO, що спеціалізується на боротьбі з корупцією, говорилося про недоцільність декриміналізації статей, що стосуються зловживання та перевищення влади або службових повноважень в Україні.

"Не дивно. У своїх двох оглядових доповідях поспіль, які оцінюють реалізацію Україною європейських стандартів щодо протидії корупції (останній з яких датований жовтнем 2011 року), GRECO акцентувала увагу на необхідності усунути будь-які лазівки, що дозволяють чиновникам сховатися від відповідальності за активні і пасивні корупційні дії, включаючи зловживання владою і перевищення службових повноважень. Відповідні зобов'язання України прийняла за Конвенцією ООН про боротьбу з корупцією (ст. 19) та Кримінально-правовою конвенцією самої Ради Європи щодо корупції", – заявив Ківалов.

"За невиконання вимог GRECO і Конвенції Ради Європи Україні загрожують всі ті ж санкції з боку ПАРЄ. Причому європейські чиновники самі відповідають на своє ж запитання, чому не можна виконати одну вимогу Ради Європи, не порушивши іншу", – резюмував політик.

Нагадаємо, у своїй резолюції від 26 січня ПАРЄ рекомендує Україні видалити статті 364 і 365 з Кримінального кодексу.

Кілька спроб проголосувати за декриміналізацію цих двох статей у Верховній Раді провалилися.