НОВИНИ

Рада знову відмовилась декриміналізувати статтю Тимошенко

Верховна Рада відмовилася визначити, що кримінальна відповідальність державних службовців за перевищення влади або службових повноважень настає, якщо вони вчинили ці дії з метою одержання неправомірної особистої вигоди або вигоди іншої фізичної чи юридичної особи в істотному розмірі.

За прийняття в першому читанні законопроекту № 9759 проголосувало 159 депутатів при мінімально необхідних 226.

Проектом закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу про гармонізацію національного кримінального законодавства з Конвенцією ООН проти корупції" пропонувалося змінити статтю 365 КК, що передбачає кримінальну відповідальність за перевищення влади або службових повноважень держслужбовцями.

Також їм пропонувалося визначити, що в цьому випадку неправомірною вигодою варто вважати кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які без законних підстав обіцяють, пропонують, надають або одержують безкоштовно чи за ціною нижчою за мінімальну ринкову.

Неправомірна вигода повинна була вважатися одержаною в значному розмірі, якщо її сума перевищує 100 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (1 700 гривень).

Ініціатор законопроекту - депутат Віктор Швець (фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина").

Нагадаємо, це вже не перша відмова парламенту декриміналізувати статтю, за якою було засуджено Юлію Тимошенко. 

11 жовтня 2011 року суд визнав Тимошенко винною у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень) і засудив її до 7 років позбавлення волі.

Адвокат Валентина Теличенко відзначає, що суд не встановив жодної особистої користі, яку отримала б Юлія Тимошенко від газової угоди з Росією.

15 листопада 2011 року Верховна Рада декриміналізувала низку економічних злочинів і злочинів у господарській сфері. Водночас парламент відхилив поправки до проекту закону, що припускало декриміналізацію перевищення влади або службових повноважень.

ПАРЄ у своїй резолюції від 26 січня рекомендує Україні видалити статті 364 і 365 з Кримінального кодексу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.