Регіонал: через блокування Ради Київ може залишитись без мера до саміту у Вільнюсі

Акценти
26 Червня 2013, 23:55

"Ми також за те, щоб провести вибори в 5 проблемних округах… Що стосується виборів київського міського голови. Вони мають бути проведені в певні терміни… У нас залишився сесійний тиждень. Буде опозиція блокувати – пан Рибак закриє сесію, послухаємо гімн і у вересні повернемося для того, щоб ухвалювати це рішення",  – сказав він.

"Зараз м’яч на полі опозиції. Будуть блокувати трибуну – не буде голосування", – додав Святаш.

Водночас, за словами депутата від "Батьківщини" Леоніда Ємця, опозиціонери зареєстрували в парламенті законопроекти і щодо позачергових виборів на округах, і щодо виборів у Києві.

"Якщо вони з'являться наступного тижня в порядку денному, – а це залежить виключно від партії влади і пана Рибака – голови Верховної Ради, який повністю вам підконтрольний, – я вас запевняю, ми одразу і моментально підтримаємо (закони)", – заявив депутат.

Як повідомлялося, у Верховній Раді двічі провалене голосування за призначенням виборів Київради і мера столиці. Партія регіонів відмовлялася голосувати до ухвалення рішення Конституційного Суду з цього питання.

Раніше Конституційний суд прийняв рішення, згідно із яким вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 року. Водночас, була інформація, що четверо з вісімнадцяти суддів Конституційного Суду, швидше за все, оприлюднять заяву, в якій висловлять свою незгоду з приводу рішення КС.

Опозиція заявила про намір просити Венеціанську комісію оцінити правові аспекти рішення КС.

Водночас у ВР зареєстрували законопроект, яким пропонується провести вибори мера Києва та депутатів Київради 27 жовтня цього року.

2 червня завершився визначений Конституцією України термін повноважень Київської міської ради та мера столиці.

Голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що у Києві не будуть проводитися вибори ні мера, ні депутатів міськради до 2015 року.

Згідно з результатами соціологічного опитування Олександр Попов може програти вибори мера Києва.

89